fatalne warunki - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 30 gru 2015, 13:49

Witam
Pomocy . Mamy pana 66 lat po udarze, ma nieduże problemy z poruszaniem się , pobiera świadczenia emerytalne. Ma też problem alkoholowy. Warunki mieszkaniowe tej osoby są okropne. Brak światła, brak jakiegokolwiek ogrzewania rozwalone piece. Został zabrany do szpitala z uwagi na wychłodzenie organizmu, ale niedługo go wypiszą a powrót do domu grodzi zamarznięciem. Wystosowaliśmy wniosek do sądu o umieszczenie w dps ale pewnie potrwa to ok 2 miesięcy jak nie lepiej. Może macie jakieś pomysły jak można jeszcze pomóc takiej osobie???
ewka77


Napisano: 30 gru 2015, 14:07

pracownik socjalny szpitala niech tez poszuka miejsca w DPS na cito. po co postępowanie sądowe
Gość

Napisano: 30 gru 2015, 14:08

gdzie jest rodzina?
Gość

Napisano: 30 gru 2015, 14:57

złe warunki lokalowe nie są powodem do umieszczenia osoby w DPS
Iza1

Napisano: 31 gru 2015, 1:36

"złe warunki lokalowe nie są powodem do umieszczenia osoby w DPS "
Nie są ale powyżej pisze , że jest chory.
Jeżeli choroba znacznie utrudnia samodzielność i powoduje, że ten pan potrzebuje stałej, całodobowej opieki to najlepiej pomoże w takim wypadku DPS.
Gość

Napisano: 01 sty 2016, 20:21

ewka77 pisze:Pomocy . Mamy pana 66 lat po udarze, ma nieduże problemy z poruszaniem się , pobiera świadczenia emerytalne. Ma też problem alkoholowy. Warunki mieszkaniowe tej osoby są okropne. Brak światła, brak jakiegokolwiek ogrzewania rozwalone piece.
Teraz Help ???
Warto by się zastanowić. Dlaczego tak się stało,że człowiek ( z problemem zdrowotnym) będący mieszkańcem Waszej Gminy żyje w takich warunkach - bez opału, światła, w zdewastowanym mieszkaniu, zupełnie nieprzystosowanym do przeżycia tak naprawdę, szczególnie w okresie zimowym? Przecież można było przydzielić usługi opiekuńcze i podjąć działania w związku z problemem alkoholowym, poprawą warunków bytowo- materialnych tego człowieka.
Nagannym jest w mojej opinii dla miejscowego OPS to,że wskutek zaniedbań tejże instytucji, człowiek trafia do szpitala z powodu wychłodzenia organizmu. Praktyką jest/powinno być aby przed okresem zimowym zmonitorować środowiska takie jak to w/w i podjąć działania profilaktyczne, wspierające.
Po drugie.
Wprawia w osłupienie to, z jaką łatwością w takiej sytuacji podejmuje się decyzję o umieszczeniu człowieka w DPS. Żadnym prawem ( brak zasadności), aby DPS był docelowym miejscem. Człowiek ten nie może ponosić konsekwencji w wyniku bierności działań instytucji OPS.
Proponuję uruchomić działania interwencyjno- naprawcze. Przyznać pomoc finansową ( zakup opału), poprawić warunki bytowe, nawiązać kontakt z rodziną o ile jest, zapewnić usługi opiekunki domowej i umożliwić mu powrót do domu.
Można dogadać się ze szpitalem, aby czas jakiś pacjent mógł przebywać w ZOZ, po to abyście doprowadzili mieszkanie do ładu i składu, kolokwialnie mówiąc. Takie działania powinny mieć miejsce dużo wcześniej.
Anioł

Napisano: 01 sty 2016, 22:55

Człowiek póki był zdrowy miał w d...e leczenia, terapie, diagnozy, prace socjalna i inne duperele. Miał w du..e rodzine a ona jego. Chlał wóde na umór i tyle. Zył w chlewie i Nie ma swiatla bo mial sprzatanie i placenie w d...e. Chlał. A jako osoba decydujaca sama o sobie ponosi teraz konsekwencje WŁASNYCH wyborów i zaniechan zyciowych. Wiec sie laskawie Anioł od tamtejszego OPS od...ol! Poniała aluzju?
Ubezwłasnowolnosc

Napisano: 02 sty 2016, 0:33

Takie opinie możesz wygłaszać co najwyżej prywatnie i będzie to wówczas kwestia twojego światopoglądu, podejścia do drugiego człowieka. Ale nie wolno myśleć, wypowiadać się publicznie w ten sposób przedstawicielowi instytucji pomocowej, czyli nie wolno ci innymi słowy osądzać człowieka na podstawie historii jego życia. Jak rozumiem w przedmiotowej sprawie głos zabierasz jako pracownik OPS.Nawet jeśli by przyjąć, że człowiek "ów" w taki sposób żył i tak pobłądził , to nie masz pewności, czy nie ma On obecnie większej pokory, godności i honoru aniżeli ty.
Anioł

Napisano: 02 sty 2016, 1:20

Nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o osadzanie czlowieka tylko NIE osadzanie przez Ciebie tamtejszej instytucji. Kadra OPS nie zyje zyciem klientow tylko im pomaga jesli sami tego chca (patrz ustawa - na czyj wniosek). Chyba ze sa chorzy psychicznie i kwalifikuja do ubezwlasnowolnienia. A i tak w pierwszej kolejnosci odpowiedzialnosc spoczywa na rodzinie. Jak ktos chleje cale zycie to skutki sa oplakane wiec nie cwaniakuj jak to zaniedbania zdrowotne i syf w domu sa wina urzednikow. Moze zaatakuj sluzbe zdrowia?
A DPS to nie zaklad karny ani oboz koncentracyjny a zapewni adekwatna opieke medyczna i jak trzeba terapie odwykowa. Nianczyc niepelnosprawnego alkoholika 24h na dobe, robic mu full wypas remonciki i bron boze nie urazac jego pijackiego honoru to moze w Głebokiej Wódzie albo innym serialu sf. Z punktu widzenia logiki, alokacji zasobow, budzetu gminy, grafiku pracy i kosztow takiej zabawy skrajna nieefektywnosc i niegospodarnosc. DPS to optimum z pelnym poszanowaniem godnosci klienta.
Ubezwlasnowolnosc

Napisano: 02 sty 2016, 1:33

Anioł własnymi ręcami klyentom remonty robi - wode cieplutka z bojlera podciagnie, zduna oplaci zeby rozwalony piec poskladal, posprzata, zrobi dezynfekcje, kupi nowe meble, lodoweczke zapelni. Jeszcze pole wokol posesji zaorze i obsieje. A wszystko to z pieniedzy podatnika w nagrode za 66 lat chlania wódki. Moze jakis jubileusz przy okraglej rocznicy warto tez urzadzic? Suto zakrapiany! :P
Oj szkoda ze Korwin nie wygral i calej tej bezsensownej instytucji nie rozwiazal...
Dom Marzen


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x