Gosp. rolne a renta z tyt. niezdolności do pracy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 lip 2016, 14:13

Witam,
mam pod sobą 4 osobową rodzinę (2 rodziców + 2 dzieci uczących się). Matka jest osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP, Ojciec posiada gospodarstwo rolne 10ha po za tym choruje na schizofrenię i jest pod stałą kontrolą lekarza. W marcu petent trafił do szpitala po kolejnym ataku, wyszedł z niego w kwietniu. Pod koniec maja rodzina złożyła dokumentację ubiegając się o rentę. Ojciec otrzyma w lipcu rentę z wyrównaniem aż od kwietnia (?). Rodzina do tej pory korzystała z pomocy naszego OPS. Jednak od kilku miesięcy gospodarstwo rolne nie przynosi dochodów i rodzina zwróciła się do mnie z pytaniem, czy jest możliwość aby nie liczyć dochodu z ziemi. Otrzymana renta wynosi 465zł miesięcznie (z tytułu całkowitej niezdolności do pracy). Skoro petent nie jest zdolny do pracy to chyba oczywiste jest, że nie może wykonywać pracy na gospodarstwie. Znam podopiecznych od dawna i wiem, że nie są oni typem rodziny, która byłaby skłonna oszukać dla własnej korzyści.

Dlatego też moje pytanie, czy jest możliwość nie wliczania dochodu za gospodarstwo? Czy można zrobić to na podstawie oświadczenia?
socjalny89
Praktykant
Posty: 34
Od: 27 maja 2015, 9:50
Zajmuję się:


Napisano: 14 lip 2016, 14:19

Gosp. rolne liczysz do dochodu. Kobieta nie powinna być ubezpieczona w KRUS jako małżonek rolnika ? przy takiej wielkości gospodarstwa jest to już chyba obowiązkiem.
franek89

Napisano: 14 lip 2016, 14:21

Liczyć.Tak każe ustawa. My wiemy swoje,ale nie możemy zmienić przepisów.
t.franek

Napisano: 14 lip 2016, 14:23

Może małżonka niech się stara o uzyskanie SZO przy takich dochodach powinna mieć świadczenie przyznane.
xxx8

Napisano: 14 lip 2016, 14:41

Mnie tez dziwi to, że jest zarejestrowana w PUP przy takiej ilości ha. Gospodarstwo niestety musisz doliczać. Również proponowałabym SZO.
pracownikkk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x