gospodarstwo domowe - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 19 maja 2026, 12:13

czy w skład gospodarstwa wliczamy partnera? w umowie mam napisane że uprawniona do zamieszkania jest wyłącznie pani, czyli rozumiem że Pana nie zaliczam do gospodarstwa, tak? Pani twierdzi że zarządca jest poinformowany, tylko nie może byc na umowie, bo jest tylko partnerem. to raz a dwa - w jaki sposób rozwiązać tą sytuację?
mia28
Praktykant
Posty: 3
Od: 13 maja 2020, 11:13
Zajmuję się: SW


Napisano: 19 maja 2026, 12:43

w życiu są różne sytuacje, w tym wypadku nie ma co patrzeć kto jest wymieniony w umowie, najważniejsze że jest właścicielka wpisana, i może sobie do gospodarstwa domowego przygarnąć kogo chce.
kamos90
Starszy referent
Posty: 578
Od: 20 mar 2017, 9:47
Zajmuję się: Dodatki mieszkaniowe/dodatki energetyczne/ archiwum zakładowe/ sekretariat/ prace społeczno - użyteczne

Napisano: 19 maja 2026, 13:09

mia28 pisze:
19 maja 2026, 12:13
czy w skład gospodarstwa wliczamy partnera? w umowie mam napisane że uprawniona do zamieszkania jest wyłącznie pani, czyli rozumiem że Pana nie zaliczam do gospodarstwa, tak? Pani twierdzi że zarządca jest poinformowany, tylko nie może byc na umowie, bo jest tylko partnerem. to raz a dwa - w jaki sposób rozwiązać tą sytuację?
Wliczamy
Wredotny
Referent
Posty: 215
Od: 30 sie 2024, 8:29
Zajmuję się: Niczym


Napisano: 19 maja 2026, 15:03

oświadczenie wnioskodawcy czyli deklaracja ...jest święta...:) wpisuje do gospodarstwa domowego osoby, które na dzień składania wniosku prowadzą z nią wspólne gospodarstwo domowe
najlepiej by było gdyby to były te same osoby co w umowie...ale...dzisiaj jest partner X...za miesiąc lub pół roku pan XX ...kto by umowy zmieniał tak często :D
:-)
VIP
Posty: 4130
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE

Napisano: 22 maja 2026, 7:43

Art. 4 [Pojęcie gospodarstwa domowego] Przez gospodarstwo domowe rozumie się gospodarstwo prowadzone przez osobę ubiegającą się o przyznanie dodatku mieszkaniowego, samodzielnie zajmującą lokal mieszkalny albo gospodarstwo prowadzone przez tę osobę wspólnie z małżonkiem i innymi osobami stale z nią zamieszkującymi i gospodarującymi, które swoje prawa do zamieszkiwania w lokalu wywodzą z prawa tej osoby. Do członków gospodarstwa domowego nie wlicza się osób przebywających w instytucjach, o których mowa w art. 2 ust. 3 .

wymienione 3 warunki w pogrubieniu muszą być spełnione łącznie ;)
brodafix
Inspektor
Posty: 2037
Od: 26 lip 2016, 8:34
Zajmuję się: DM

Napisano: 22 maja 2026, 8:36

:-) pisze:
19 maja 2026, 15:03
oświadczenie wnioskodawcy czyli deklaracja ...jest święta...:) wpisuje do gospodarstwa domowego osoby, które na dzień składania wniosku prowadzą z nią wspólne gospodarstwo domowe
najlepiej by było gdyby to były te same osoby co w umowie...ale...dzisiaj jest partner X...za miesiąc lub pół roku pan XX ...kto by umowy zmieniał tak często :D
u nas rzadko w umowach najmu zawieraja informacje kto bedzie zamieszkiwał w mieszkaniu
Mikolaze
Starszy referent
Posty: 630
Od: 05 lis 2021, 20:42
Zajmuję się: Dodatki mieszkaniowe



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x