HALO - nie ma wolnych miejsc??? - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 17 wrz 2009, 21:39

Proszę o informację czy w jakim dps są wolne miejsca dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Nie wierzę , że na terenie całej Polski takowych brakuje. Bardzo proszę o informację , z góry dziękuję. Odezwijcie się.... Chyba to ten dział forum do tego służy , by wymieniać się informacjami. Pozdrawiam
~ada

Napisano: 18 wrz 2009, 1:20

mam ten sam problem. chcialabym jednak zwrócić uwagę na to, ze znalezieniem miejsca w dps zostali obarczeni pracownicy socjalni ops. pozostaje nam chyba wybudować dps-y lub przygarniać klientów do swojego domu. nikt się tym nie przejmuje miejsc nie ma i tyle a problemy sa i będą . Nie może być tak, że zamiast zajmować się istotnymi sprawami klientów my wydzwaniamy przez lwią część czasu w poszukiwaniu miejsca i to bez rezultatu kolejki na trzy - pięć lat.
~xxx

Napisano: 18 wrz 2009, 12:57

A to jest pokłosie tego, że kilka lat temu kiedy wszedł zapis o odpłatności przez gminy dla mieszkańców dps-ów, to samorządy ( opsy) zamiatały wszystkie potrzeby opiekuńcze pod dywan, aby przypadkiem nie poność kosztów. Była to bardzo krótkowzroczna metoda rozwiazywania tego problemu ( były wtedy nawet absurdalne sybnały, że dpsy padna bo nie ma klientów), bo jak widać kwestia wróciła ze zdwojoną siłą. Patrzenie li tylko prze pryzmat finansowy tak sie zawsze kończy. Nie dośc, że gminy i tak musza pokrywac koszty, to na dodatek jednostka potrzebujaca opieki od zaraz jest zostawiona sama sobie. Reasumujac błedy popełnione przez samorządy lokalne teraz się na nich odbijaja, ale jak to zwykle bywa, to jednostak ponosi najwieksze szkody.
~Jan

Napisano: 19 wrz 2009, 19:21

Wszystko się zgadza, ale dziwi mnie fakt, że na terenie naszego kraju aktualnie jest w dps 325 wolnych miejsc a tutaj cisza.
Nie rozumiem tego......
~ada


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Oprócz HALO - nie ma wolnych miejsc??? - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:


dps
PILNE Pytanie
ops
zwolnione z odpłatności
cos nie tak ...????!!
PROŚBA O RADĘ
Czy można w tej sytuacji zwolnić z ponoszenia odpłatności?
pomoc dla osoby z porażeniem kończyn
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x