Ile wniosków do ZDO?!!!!! - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Napisano: 21 maja 2014, 9:56

Witam ma zapytanie ile przyjmujecie wniosków na ZDO od jednego świadczeniobiorcy?
1. jeden wniosek, na którego podstawie wypłacacie wyrównanie od lipca 2013 do 15 maja 2014 i od 16 maja 2014 na czas trwania orzeczenie cz:
2. jeden wniosek na wyrównanie od lipca 2013 do 15 maja 2014 i osobno wniosek na przyznanie ZDO od 16 maja 2014r r.
miki84


Napisano: 21 maja 2014, 10:41

Jeden wniosek na wszystko
Gość

Napisano: 21 maja 2014, 12:59

Jeden na wszystko.
tosia B

Napisano: 21 maja 2014, 13:04

my przyjmujemy dwa wnioski + oświadczenie o opiece od 01.07.2013r do chwili obecnej
nowy

Napisano: 21 maja 2014, 13:09

nie lepiej 2 ze względu jak by ktoś chciał się odwołać to tylko za dany okres a tak to cała sprawa będzie wstrzymana jak myślicie?
nula

Napisano: 21 maja 2014, 13:12

Ustawa jasno mówi, ze składa się wniosek, a nie wnioski.
maxik

Napisano: 21 maja 2014, 13:32

Ja daję 2 wnioski. Na zaległe płacę na bieżąco, na bieżące czekam na wywiady. Ludzie już dość na kasę czekali. 6 osobom już zaległe wypłąciłam :)
..... mam szczęście, jestem człowiekiem......
Sipera
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 635
Od: 15 kwie 2014, 8:47
Zajmuję się: ŚR, SW, DS, Za życiem, czyste powietrze, DM i DE, i wszystko co się z tym wiąże włącznie z wydawaniem decyzji, sporządzaniem list wypłat i sprawozdań

Napisano: 21 maja 2014, 13:48

Sipera wypłaciłaś czyli wydałaś decyzję. Podziel się wzorem
ooooooooooooch

Napisano: 21 maja 2014, 13:54

Tez bym chciala by u mnie wyplacili juz zalegly :( Pewnie przyjdzie z bieżącym i to w czerwcu. Fajnie ze przyjdzie ale zaleglosci same sie nie splaca :(
Gość

Napisano: 21 maja 2014, 14:19

Na podstawie art. 2 ust. 2 pkt.2, art. 3 - roln, art. 4, art. 6, art.7, art. 10 ustawy z dnia 4 kwietnia 2014r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz.U. z 2014 r., poz. 567) art. 17, art. 20 ust. 3, art. 23, art. 32 ust. 2 Ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych ( tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. , poz. 1456 ze zm. ), oraz art. 104, art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - kodeksu postępowania administracyjnego ( t.j. Dz.U. z 2013r., poz.267 z późn. zm.) działając na podstawie upoważnienia Wójta Gminy …., udzielonego Zarządzeniem Nr …. z dnia 15 maja 2014r. w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej do prowadzenia postępowania w sprawach o zasiłki dla opiekunów, a także do wydawania w tych sprawach decyzji
PRZYZNAJĘ:......
UZASADNIENIE:
Decyzją nr .................... z dnia .................... nabyła Pani/Pan prawo do świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej na okres od .................... do .................... w oparciu o art. 17 u.ś.r. Decyzja ta wygasła z dniem 30 czerwca 2013 r.
W Dzienniku Ustaw z dnia 30 kwietnia 2014 r. poz. 567, opublikowana została ustawa z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów. Ustawa weszła w życie 15 maja 2014 r.
Celem ustawy jest realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 grudnia 2013 r. (sygn. akt K 27/13), w którym Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1548) jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Omawiana ustawa określa warunki nabywania oraz zasady ustalania i wypłacania zasiłków dla opiekunów osobom, które utraciły prawo do świadczenia pielęgnacyjnego z dniem 1 lipca 2013 r. w związku z wygaśnięciem decyzji przyznającej prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.
Zgodnie z art. 2 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 4 kwietnia 2014r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów zasiłek dla opiekuna przysługuje od dnia wejścia w życie ustawy, jeżeli osoba spełnia warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r.
Na podstawie art. 3 cytowanej ustawy w przypadku, gdy o zasiłek dla opiekuna ubiegają się rolnicy, małżonkowie rolników lub domownicy, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2013 r. poz. 1403, 1623 i 1650) świadczenie to przysługuje odpowiednio:
1) rolnikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego;
2) małżonkom rolników lub domownikom w przypadku zaprzestania prowadzenia przez nich gospodarstwa rolnego albo wykonywania przez nich pracy w gospodarstwie rolnym.
Zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego lub zaprzestanie wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym, o których mowa w ust. 1, potwierdza się stosownym oświadczeniem złożonym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Dodatkowe warunki przyznania zasiłku dla opiekuna, to nieposiadanie przez opiekuna prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego w okresie na który ubiega się o zasiłek dla opiekuna, a także brak prawa innej osoby do specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego na osobę wymagająca opieki (art. 2 ust. 5 ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów). Zgodnie ze złożonym przez Pana/ią oświadczeniem warunki te są spełnione.
Zarejestrowanie w powiatowym urzędzie pracy jako osoba poszukująca pracy lub posiadanie statusu bezrobotnego nie ma wpływu na uprawnienia do zasiłku dla opiekuna w okresie od 1 lipca 2013r. do dnia złożenia wniosku o ustalenie zasiłku dla opiekuna. (art. 2 ust. 6 ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów).
Z zebranych w sprawie dowodów wynika, że spełnione są wymogi zawarte w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów.
Wniosek o ustalenie i wypłatę zasiłku dla opiekuna wpłynął do tutejszego Ośrodka dnia.....r. Na podstawie dołączonych dokumentów i oświadczeń przyznaję prawo o wnioskowanego świadczenia w miesięcznej wysokości 520 zł., na okres od 1 lipca 2013r. do 14.05.2014 r. łącznie z ustawowymi odsetkami.
Kwoty wyrównania wraz z odsetkami zostały ustalone w następujący sposób:
(tu wstawiam tabelkę)
Na podstawie art. 7 ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów ustalając prawo do zasiłku dla opiekuna za okres od dnia wejścia w życie ustawy, organ przeprowadza wywiad w miejscu sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną. Aktualizację wywiadu przeprowadza się co 6 miesięcy, jeżeli do końca okresu, na który zostało ustalone prawo
do zasiłku dla opiekuna, pozostało więcej niż 3 miesiące, oraz w każdej sytuacji, gdy zaistnieją wątpliwości co do faktu sprawowania opieki przez osobę pobierającą zasiłek dla opiekuna.
Na podstawie art. 6 cytowanej ustawy prawo do zasiłku dla opiekuna ustala się na czas nieokreślony, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane na czas określony. W przypadku wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na czas określony prawo do zasiłku dla opiekuna ustala się do ostatniego dnia miesiąca, w którym upływa termin ważności orzeczenia.
W przypadku upływu terminu, na który została wydana decyzja, w związku z utratą ważności orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, prawo do zasiłku dla opiekuna, w związku z uzyskaniem nowego orzeczenia, ustala się na wniosek.
Jednocześnie przypominam, ze zgodnie z art. 25 ustawy o świadczeniach rodzinnych w przypadku wystąpienia zmian w liczbie członków rodziny, uzyskania dochodu (poprzez podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej; zgodnie z art. 3 pkt 22 ustawy o świadczeniach rodzinnych poprzez zatrudnienie lub wykonywanie innej pracy zarobkowej rozumie się: wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego, umowy o pracę nakładczą oraz wykonywanie pracy lub świadczenie usług na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, spółdzielni kółek rolniczych lub spółdzielni usług rolniczych, a także prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej) lub innych zmian mających wpływ na prawo do zasiłku dla opiekuna (uzyskaniu prawa do emerytury, renty, renty rodzinnej z tytułu śmierci małżonka przyznanej w przypadku zbiegu prawa do renty rodzinnej i innego świadczenia emerytalno-rentowego, renty socjalnej, zasiłku stałego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, zasiłku przedemerytalnego i świadczenia przedemerytalnego), osoba ubiegająca się lub pobierająca zasiłek dla opiekuna, jest obowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenia. Niepoinformowanie organu właściwego prowadzącego postępowanie w sprawie świadczeń rodzinnych o zmianach, o których mowa powyżej, może skutkować powstaniem nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych, a w konsekwencji – koniecznością ich zwrotu.
Na podstawie okoliczności faktycznych i prawnych orzekam jak w sentencji decyzji.
POUCZENIE
1. Od niniejszej decyzji służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie za pośrednictwem Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej, który decyzję wydał w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.
2. Osoba, która pobrała nienależnie świadczenia rodzinne, jest obowiązana do ich zwrotu. ( art.30 ust.1 ustawy o świadczeniach rodzinnych)
3. Kwoty nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych ustalone ostateczną decyzją podlegają potrąceniu z wypłacanych świadczeń rodzinnych. ( art.30 ust.6 ustawy)
..... mam szczęście, jestem człowiekiem......
Sipera
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 635
Od: 15 kwie 2014, 8:47
Zajmuję się: ŚR, SW, DS, Za życiem, czyste powietrze, DM i DE, i wszystko co się z tym wiąże włącznie z wydawaniem decyzji, sporządzaniem list wypłat i sprawozdań



  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x