Informacja do ZUS o zasiłku stałym - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 09 mar 2022, 10:41

Czy OPS ma obowiązek udzielania informacji do ZUS o zasiłku stałym, bez pisma z ich strony?
Joana
Praktykant
Posty: 34
Od: 20 lut 2020, 15:02
Zajmuję się: Pracownik socjalny

Napisano: 09 mar 2022, 11:42

Tak, OPS ma obowiązek jeśli ZUS nas wcześniej zawiadomił o przyznaniu św.uzup. danej osobie (art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 31 lipca 2019r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (Dz. U. 2021 poz. 1842)
"Organ wypłacający świadczenie, o którym mowa w art. 2 ust. 2, do którego
organ właściwy przekazał zawiadomienie, powiadamia organ właściwy o każdej
zmianie w prawie lub wysokości tego świadczenia w terminie 7 dni od dnia powstania
tej zmiany."
neith04
Praktykant
Posty: 32
Od: 26 sie 2021, 9:27
Zajmuję się: PS

Napisano: 09 mar 2022, 12:16

Dziękuję bardzo.
Joana
Praktykant
Posty: 34
Od: 20 lut 2020, 15:02
Zajmuję się: Pracownik socjalny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x