Jak duży teren - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 3    [ Posty: 25 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 gru 2013, 17:19

jola samo życie niestety w gminach tak to jest my tez nie spełniamy wymogu zatrudnienia i pisma do rady i uw nic nie zmieniły i po ostatniej kontroli z RIO nawet nam w zaleceniach nie napisali ,ze należy zatrudnić osoby bo to jest niezgodne z ustawą
~kasia

Napisano: 17 gru 2013, 18:23

Wiedziały gały jaki bajzel brały.
~Adam

Napisano: 17 gru 2013, 19:40

Nie wiem jak liczycie te środowiska. U nas liczą się tylko zasiłkowe i praca socjalna ale nie jednorazowa wizyta.
Każdego klienta odwiedzamy dwa razy tj. przed zasiłkiem czyli wywiadem oraz po tj.np. sprawdzenie wykorzystania pomocy. Telefonów kom. służbowych nie mamy a ze stacjonarnego na kom. klientów nie można. Własną wykorzystuję na interwencje np. wezwanie policji. Poza tym nie możemy się umawiać na wywiad. Oczywiście prócz wywiadów bierzemy tez udział w różnych akcjach, projektach..Komputery dwa na 5 osób.
~terenowa

Napisano: 17 gru 2013, 19:49

Odwiedzacie klienta by sprawdzić jak wykorzystał kasę?
Tak można przy celówkach tylko. Okresówki i stałe nie mają celu. Są na życie a każdy żyje inaczej. Jeden kupi jedzenie a drugi sobie dołoży do nowego telewizora 3D:)
~Adam

Napisano: 19 lut 2016, 14:52

~Adam pisze:Odwiedzacie klienta by sprawdzić jak wykorzystał kasę?
Tak można przy celówkach tylko. Okresówki i stałe nie mają celu. Są na życie a każdy żyje inaczej. Jeden kupi jedzenie a drugi sobie dołoży do nowego telewizora 3D:)
W trakcie wywiadu rozpisujemy wspólnie z klientem na co zostanie przeznaczony zasiłek okresowy, a na co celowy (czasami robimy to już w momencie składania wniosku jak rodzina jest nam znana i znamy sytuacje materialną, dochody, etc.). SKO w tej kwestii nigdy się nie doczepiło do decyzji.
Nigdzie w ustawie nie znalazłem zapisu, że nie można określić na co zostanie przeznaczona dana forma pomocy.
grand


  
Strona 3 z 3    [ Posty: 25 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x