jak obi - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 23 lip 2014, 10:40

Hej mam problem jak mam obliczyć dochód z działalności gospodarczej osoby prawnej ??
Z góry dziękuję za pomoc.
kika2014


Napisano: 23 lip 2014, 13:10

Osoby prawne wykonujące działalność gospodarczą to jednostki organizacyjne, którym ustawodawstwo przyznaje osobowość prawną. Do takich podmiotów zalicza się: spółki kapitałowe prawa handlowego, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, w tym spółdzielnie mieszkaniowe. :shock:
wwz

Napisano: 23 lip 2014, 15:25

wwz pisze:Osoby prawne wykonujące działalność gospodarczą to jednostki organizacyjne, którym ustawodawstwo przyznaje osobowość prawną. Do takich podmiotów zalicza się: spółki kapitałowe prawa handlowego, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, w tym spółdzielnie mieszkaniowe. :shock:
ja o tym wiem ale jak się oblicza dochód??
kika2014

Napisano: 23 lip 2014, 17:56

Osoba prawna jest tworem abstrakcyjnym - nie istnieje namacalnie. W związku z tym w nauce prawa istnieje kilka teorii wyjaśniających istotę osoby prawnej.
Więc się zastanawiam o co Ci chodzi? Dla celów pomocowych obliczamy dochód u osób fizycznych. ;)
wwz

Napisano: 23 lip 2014, 20:49

Daj więcej info.. po co ci dochód z działalności gospodarczej dla osoby prawnej.. jaka forma organizacyjna - spółka handlowa?? czy inny twór... ile osób do podziału... może wystarczy zaświadczenie z urzędu skarbowego?? tam podajesz dochody, w tym także z działalności gospodarczej z tytułu wypłaconej dywidendy
Rajski


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x