jak obliczyć koszt pieczy zastępczej w placówkach - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 04 kwie 2014, 14:10

podaje pod dyskusję jeden temat w związku z reportażem TVN 24
wczoraj jako fakt podano.
w rodzonej pieczy zastępczej na dziecko rodzina otrzymuje 1000 zł ( bez uwzględnienia pensji która w niej przecież funkcjonuje kwota 2600,00)
a w instytucji średnio 3000.
co stanowi to budżet roczny 1 700 000
podano również że kwota 1 300 000 to wypłaty dla zatrudnionych osób.( czyli też oficjalnie nie powinniśmy jej wykazywać )
czyli po mojemu 400 000 trzeba liczyć jako koszt utrzymania wychowanka co przy 30 wychowankach dałoby wyniki że w instytucji nie jest tak źle bo na dziecko otrzymuje się 1111,11
~Damian


Napisano: 04 kwie 2014, 15:12

Zgadzam się z Tobą. Niemniej z doświadczenia wiem, że tak zaproponowany koszt liczenia jest niezgodny z linią partii rządzącej. Przecież o to chodziło w ustawie. Wskazać, że placówki są drobie i beee a rodziny tanie. Poszedłbym dalej. Z jakich powodów do kosztów utrzymania w rodzinie zastępczej nie wlicza się wynagrodzeń związanych z utrzymaniem organizatora rodzinnej pieczy zastępczej tj. pensji koordynatorów, pedagogów, pracowników sochjalnych? Z jakich powodów nie wlicza się kosztów zapisanych w ustawie związanych z remontami, urlopami rodziców zastępczych, zwrotów telefonów itp? Takie życie. Jaki byłbym tani gdyby odliczyć koszty wynagrodzeń pracowników? Marzenia są piękne.
~Marcin

Napisano: 04 kwie 2014, 16:50

ideologicznie nie przyzwoite są takie zapisy
~Damian


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Oprócz jak obliczyć koszt pieczy zastępczej w placówkach - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze przeczytaj również:


pomocy
Pracownik socjalny w DD - dokumentacja, zadania
Ankieta NIK- ośrodki adpocyjne
wywiad środowiskowy
podwyżki
podawanie lekarstw przez nauczycieli
Placówki Niepubliczne ???
pracownicy socjalni
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x