jak odliczać alimenty??? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 07 paź 2016, 12:38

Mam pytanie odnośnie odliczania alimentów. Podopieczny ma zasądzone alimenty na dziecko w kwocie 180zł. Pozostaje w zatrudnieniu i komornik co miesiąc potrąca mu z wypłaty kwotę zaległych alimentów. Problem w tym, że alimenty nie były płacone na bieżąco i teraz potrącenia idą na konto zaległości. Matka dziecka pobiera fundusz alimentacyjny, czy w takim wypadku odliczamy 180 zł alimentów od dochodu rodziny? Jak to robicie?
Proszę o pomoc:)
irmiska83


Napisano: 07 paź 2016, 12:54

Ja odliczam- bez względu czy to są zaległe czy bieżące - zresztą nigdzie nie jest napisane ,że odliczamy tylko bieżące. Tylko, że musisz ustalić ile z tej kwoty komornik bierze sobie na opłatę komornicza a ile faktycznie dostaje wierzycielka
abc

Napisano: 09 paź 2016, 2:05

Nie tak do końca
Odliczmy kiedy płacone sa aliemnty przez fundusz w zastepstwie za dłuznika. Piszesz niezbyt jasno gdyż " potrącenia idą na konto zaległości" otóż nie , zawsze są w pierwszej kolejności bieżace. I tu takie są. Fundusz płaci a komornik zwraca z pensji.
Natomiast jeżeli spłacane są zadłużenia dla starego funduszu czy obecnego a uprawniony nie ma juz prawa do aliemntów to nie odliczmy gdyż jest to instytucja a nie osoba uprawniona.
W takim przypadku jezeli komornik mu potraca musisz mieć info ile aliemnty a ile koszty komornicze aby tylko odliczyć alimenty.
Wredna1

Napisano: 10 paź 2016, 8:32

U nas po kontroli było zalecenie żeby odliczać to co fizycznie trafia do matki dziecka, czyli piszemy pismo do komornika z prośba o informację jakie są koszty komornicze i co jest przekazywane matce z kwoty wpłacanej do komornika przez dłużnika i odliczamy od dochodu tylko kwotę przekazaną do matki.
qwerty123


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x