Jak wpisywać zobowiązania dłużnika w Nemezisie? - Problemy techniczne z oprogramowaniem

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
Podpis klienta pod wywiadem POMOST STD Błąd sprawozdania Sprawozdania MRiPS-06 (wersja 1.04a) za 2021 Odnowienie certyfikatu Brak możliwości wygenerowania sprawozdania SKŁ ZDR pytanie odnośnie poprawności danych problem z wydrukiem informacji /decyzji w Sygnity

Napisano: 22 paź 2008, 10:43

Bardzo proszę o pomoc. Pracujemy w Nemezisie. Czy jak mamy 1 dłużnika i 2 wnioski na FA, bo jeden składa matka na małoletnie dziecko, a 2-gi pełnoletnie dziecko, to kwoty zobowiązań dłużnika alim. na dzień wystawienia zaśw. wpisujemy takie jak na zaśw. od komornika w obydwu wnioskach, czy tylko w jednym, czy może w obydwu ale po połowie...
~Kiwi


Napisano: 22 paź 2008, 10:52

wpisz dłużnika z zasądzonymi alimentami w pełnej wysokości tak samo ego zadłużenie. poźniej wbij na wniosku obie osoby uprawnione a do wypłaty zanzacz jednego na tak a drugiego na nie w zakładce na samym dole jako wnioskowano
i zrób tak samo w drugim wniosku.
~abc

Napisano: 22 paź 2008, 15:46

absolutnie ABC :-). Na każdym z wniosków Kiwi zakładasz odpowiedni akt wykonawczy, kwote alimentów i przypisujesz dziecko i dłużnika, kwote zadłużenia wpisujesz albo calą na jednym , albo całą na drugim wniosku lub też po połowie na każdym (ja robie to drugie) - chociaź nie ma to znaczenia bo to i tak jeden dlużnik z jednym peselem. Zanego dublowania aktów wykonawczych na wnioskach :-)
~Ania

Napisano: 23 paź 2008, 10:48

Tzn. jeśli to zadłużenie będzie wprowadzone w pełnej wysokości w każdym we wniosków poszczególnych dorosłych dzieci tego dłużnika, to wysokość jego zadłużenia w nemezisie będzie OK?
~Kiwi

Napisano: 23 paź 2008, 13:26

Sorry, bo coś źle pomyślałam. Aniu, a co wtedy, gdy te dzieci mają zasądzone różne wysokości alimentów? Nie ma to znaczenia, że wobec jednego dziecka jest inne zadłużenie niż wobec drugiego?
~Kiwi

Napisano: 23 paź 2008, 13:26

Sorry, bo coś źle pomyślałam. Aniu, a co wtedy, gdy te dzieci mają zasądzone różne wysokości alimentów? Nie ma to znaczenia, że wobec jednego dziecka jest inne zadłużenie niż wobec drugiego?
~Kiwi

Napisano: 23 paź 2008, 13:27

to zależy jak przygotował Ci zaświadczenie komornik, czy w załużeniu wpisywał Ci zadłużenie wynikające z danego tytułu wykonawczego to tak, jezeli (a tak niektórzy robią) na każdym zaświadczeniu dla dziecka wpisują sumę calego zadluzenia dłużnika to już nie do końca.
~Ania

Napisano: 23 paź 2008, 13:56

No właśnie... I jeszcze jedno - jeśli niektóre zaświadczenia od komornika są np. z początku września i w zadłużeniu nie ma ujętej jeszcze wrześniowej zaliczki alimentacyjnej, to wprowadzamy to zadłużenie takie, jakie jest w zaświadczeniu i ma być OK?
~Kiwi


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x