jakie działania podejmuje ops w sytuacji wszawicy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 maja 2016, 11:37

witam,pielęgniarka środowiskowa zgłosiła do ośrodka, że w jednej rodzinie gdzie są dzieci (w szkole podstawowej) jest wszawica. pomimo rozmowy pielęgniarki z matką (wg pielęgniarki) matka nie podjęła żadnych działań by wytępić wszy. Moje pytania jaka jest teraz rola ośrodka w takiej sytuacji? Czy mamy gdzies dalej zgłośić te sprawe czy tylko pracownik socjalny ma monitorować sytuację w rodzinie i rozmawiać z matką o konieczności wytępienia robaków, ewentualnie jesli jest trudna sytuacja to skierować pomoc finansowa? co robić, proszę o pomoc. moze juz ktos miał podobną sytuację . pozdrawiam :)
jukla


Napisano: 05 maja 2016, 12:55

Jak dla mnie pogadać z rodzicami, jeśli problem nie zniknie powiadomić Sanepid i Sąd o wgląd w sytuację i nakaz leczenia.
felek

Napisano: 05 maja 2016, 19:41

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna powinna zająć się wszawicą w swoim środowisku. To ona ma opiekować się zdrowiem całej rodziny. Proszę przeczytać sobie obowiązki takiej pielęgniarki z rozporządzenia o podstawowej opiece zdrowotnej (POZ). Pomoc społeczna pcha się tam, gdzie nie powinna. Porozmawiać z rodzicami trzeba (jeśli są klientami ops), ale główną inicjatywę przejmuje system opieki zdrowotnej.
Pomoc społeczna zbyt często wkracza w obowiązki innych instytucji i dlatego tak nas inni szanują.
Ikka

Napisano: 05 maja 2016, 21:47

To własnie pielęgniarka naciska by coś zrobić w tej sprawie, ale my zastanawiamy się co? rodzina ma już kuratora, którego o wszawicy poinformowała już szkoła. Przeszukałam internet czy są jakieś procedury w tej sprawie, o których nie wiemy, ale nic konkretnego nie znalazłam, dlatego szukam pomocy u Państwa.
JUKLA

Napisano: 06 maja 2016, 5:52

w podobnej sytuacji o problemie powiadamiałamnie pielęgniarka z Ośrodka Szkol-Wych, córka mieszkała w Internacie. Przyznałam rodzinie pomoc finansową na zakup środków czystości . Z peniędzy tych zakupiłam z nią wspólnie prepatat p/wszawicy - dość drogi,szampon, proszki do prania. No i rozmowa w rodzinie aby wszyscy domownicy poddali się temu zabiegowi . No i oczywiście sprawa czystości w domu, pozostawiała wiele do życzenia.
Teresa2

Napisano: 06 maja 2016, 11:00

Dziękuje :)
JUKLA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x