Jest podział środków

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 mar 2016, 13:14

- turnusy: dzieci i młodzież oraz dorosłe wg punktacji: dochodu, orzeczenia o raz ankiety dołączonej do wniosku;
- przedmioty- 100% do limitu finansowania ze środków publicznych (tego nigdy nie ograniczamy czy to pieluchy czy jakieś protezy);
- sprzet reh.- 80% do średnich kwot ustalonych przez PCPR (może dzieci do 80% a dorośli do 60%);
- techniczne 85% do średniej kwoty ustalonej przez PCPR (przeważnie tylko łóżka mają swoją średnią cenę, reszta normalnie od kwoty wnioskowanej)
- komunikowanie się- rok temu było wyłączone, w tym roku chyba też .....( wnioskują o laptopy "jak najdroższe" - jak to ludzie mówią w sklepach prosząc o wystawienie pro formy ...)
- architektoniczne- rok temu było sporo zrobionych, mieliśmy ustaloną kwotę dofinansowania: 4.000,00 zł, ale jeden był przypadek gdzie zwiększyliśmy do 6.000,00zł-wyjątkowa sytuacja (dziecko miało głęboki stopień upośledzenia). Rozeszło się po wioskach, że finansujemy łazienki i w tym roku mamy jeszcze więcej .... ale w tym roku nie robimy;
- skrt: różne kwoty.

PYTANKO: czy ktoś już kiedyś kontrolował sprzęt rehabilitacyjny ??? ja bardzo bym chciała w tym roku. Dużo się dowiedziałam na mieście jak ludzie kombinowali ...
narine666


Napisano: 08 mar 2016, 13:45

Do narine666- zawsze kontrolujemy sprzęt reh. na zasadach takich jak pozostałe rzeczy. Idziemy do domu i sprawdzamy czy sprzęt zakupiony jest zgodnie z fv, która mamy w dokumentach.
Do Tomasza:
U nas odbywa się to w ten sposób, że jak już mamy podział środków na poszczególe zadania to zwołujemy komisję i ta raz w miesiącu rozpatruje wnioski. Na pierwszej komisji decydujemy na jakim poziomie kwot będziemy przyznawać dofinansowania. Dyr. podpisuje protokół z komisji.
W ubiegłym roku po raz pierwszy prowadziliśmy limit 6tys. Okazało się, że można dokonać likwidacji barier arch. w kwotach dużo poniżej 10tys. Ludzie brali i tylko jedna osoba zrezygnowała. w tym roku mówiliśmy, ze jest taka możliwość i ogólnie wnioskodawcy byli zadowoleni.
Problem pojawia się gdy mamy wniosek np. na zakup windy. Wiemy, że ta jest bardzo potrzebna ON ale nie możemy dać więcej niż te 6tyś. w tym przypadku to żadna pomoc.
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 263
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:

Napisano: 08 mar 2016, 13:52

- turnusy dla dzieci, pozostałe osoby te które nigdy nie były,
- bariery (50%do 70% wg dochodu, przy czym kwoty do sprzętów były ustalone max, bariery arch. wg kosztorysu, który sprawdza inspektor, tylko niezbędne prace),
- przedm. ort. 50% kwoty limitu
- sprzęt reh. - z tym jeszcze zobaczymy, ale na pewno mniej niż 80% i z ustaloną kwotą max.
- skrt - na szczęście nie ma złożonych wniosków,
Ogólnie duże ograniczenia w każdym zadaniu. Bywały lata że nie mieliśmy np. barier w komunikowaniu się, teraz zastanawiamy się nad tym czy w przyszłości nie zlikwidować turnusów.. ciężkie czasy. Zastanawiam się jednak czy całkowite likwidowanie zadania jest właściwe bo jednak ktoś może potrzebować takiej pomocy a tym sposobem zamyka się im drogę do dof.
lena15

Napisano: 08 mar 2016, 13:56

[quote="wolfnash"]Do narine666- zawsze kontrolujemy sprzęt reh. na zasadach takich jak pozostałe rzeczy. Idziemy do domu i sprawdzamy czy sprzęt zakupiony jest zgodnie z fv, która mamy w dokumentach.

Ok. Jak to wygląda? dzwonicie, wysyłacie pismo że przyjedziecie- zapowiadacie się z jakim terminem?chciałabym zeszło roczne skontrolować.
narine666

Napisano: 08 mar 2016, 14:16

narine666: Dzwonimy i umawiamy się na spotkanie sugerując dzień i godzinę.
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 263
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny