kdr dla wszystkich co mieli 3+ ?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 18 lip 2017, 10:52

przyszła dzisiaj pani po 60-tce że urodziła 5-tke dzieci i chce kartę dużej rodziny i żebym jej dała wniosek bo czytała w gazecie że jej też się należy... a że ja jeszcze tych zmian nawet nie czytałam to robie wielkie oczy. Teraz dopiero czytam że z dniem 1 stycznia 2019 krąg osób uprawnionych do posiadania KDR będzie rozszerzony także o rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
qwertyops
Stażysta
Posty: 53
Od: 10 kwie 2017, 11:31
Zajmuję się: ST i KDR


Napisano: 18 lip 2017, 11:09

z dniem 1 stycznia 2019?
Skąd taka informacja?
Zmiany wchodzą już w sierpniu
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW

Napisano: 18 lip 2017, 11:54

ściągnęłam sobie projekt "o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin", i załączam skan, który o tym mówi, proszę przeczytaj i powiedz czy dobrze myślę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
qwertyops
Stażysta
Posty: 53
Od: 10 kwie 2017, 11:31
Zajmuję się: ST i KDR

Napisano: 18 lip 2017, 12:10

Art. 41. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2017 r., z wyjątkiem:
2) art. 14 pkt 2 i pkt 4 w zakresie zmienianego w art. 6 ust. 3, pkt 5 lit. b, pkt 6 i pkt 15 lit. a w zakresie zmienianego w art. 29 ust. 4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2019
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW

Napisano: 18 lip 2017, 12:14

A ten własnie artykuł (14 pkt2)w ust. 1 mówi, że:

Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny
wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub
małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje
dzieci bez względu na ich wiek.

Zatem masz rację :)
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW

Napisano: 18 lip 2017, 12:17

ufffff bo jest już po 12 a ja od 7 rano szukam informacji na ten temat i czuje że już się sama zamotałam i nic z tego nie rozumiem :? ale chyba nie jestem sama :lol:
qwertyops
Stażysta
Posty: 53
Od: 10 kwie 2017, 11:31
Zajmuję się: ST i KDR

Napisano: 18 lip 2017, 12:22

na samym dole jest druk ustawy
http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/1625_u.htm
stad przywolany przeze mnie cytat

tak za dużo tego na raz...
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW

Napisano: 18 lip 2017, 12:23

ale na nowy wzór wniosku jeszcze się nie natknełas?
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW

Napisano: 18 lip 2017, 13:06

W czerwcu dostaliśmy pismo z urzędu wojewódzkiego "(...) zmianie ulegnie również wzór wniosku. Obecnie wzór ten regulowany jest rozporządzeniem, natomiast zgodnie z planowanymi zmianami, nowe rozporządzenie regulować będzie zakres danych podawanych we wniosku, podczas gdy sam wzór wniosku (z załącznikami - wymaganymi oświadczeniami) opublikowany zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej MRPiPS.
Dzisiaj sprawdzałam ale nic takiego nie widziałam ;)
qwertyops
Stażysta
Posty: 53
Od: 10 kwie 2017, 11:31
Zajmuję się: ST i KDR

Napisano: 18 lip 2017, 13:11

OK dzieki za informacje :)
ola.x
Praktykant
Posty: 29
Od: 02 cze 2017, 8:36
Zajmuję się: SR/SW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny