kiedy decyzja? - Dodatek energetyczny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
Cheops przedłużenie dodatku energetycznego o co chodzi ??? zmieniamy decyzje? de do kwietnia? Nowe stawki DE od maja 2022 r. liczba rodzin

Napisano: 03 paź 2016, 11:30

wnioskodawca składa jednocześnie wniosek o dodatek mieszkaniowy i energetyczny, czy decyzje mogą być wydane tego samego dnia? czy pierszenstwo ma dodatek mieszkaniowy bo od niego zalezy dodatek energetyczny ?
nowedm


Napisano: 03 paź 2016, 13:17

Jak najbardziej dopiero kiedy będzie decyzja z DM ;)
pusia

Napisano: 04 paź 2016, 12:53

No ale przecież dodatek energetyczny przyznaje się od miesiąca składania wniosku, a dodatek mieszkaniowy od następnego pełnego miesiąca, więc jak chcesz to przyznać? nie można w tym samym czasie składać dwóch wniosków. Najpierw o dodatek mieszkaniowy, który będzie przyznany od listopada, a w listopadzie o dodatek energetyczny, który będzie też przyznany od listopada.
slapi
Stażysta
Posty: 87
Od: 09 paź 2014, 11:00
Zajmuję się: dm/de/kadry/płace

Napisano: 04 paź 2016, 14:40

Oczywiście że nie można przyznać tego i tego w tym samym czasie ponieważ podstawą do otrzymania DE jest posiadanie DM, ale jak uczył Pan Bajor na szkoleniu, można przyjąć oba wnioski w tym samym czasie najpierw wydać decyzję z DM a potem DE. Jednakże ja tego nie praktykuję ponieważ jeśli DM z jakiegoś powodu się nie należy to trzeba wystawić także decyzję odmowną dla DE a to jest dodatkowa robota. Więc najlepiej jest przyjąć wniosek o DE po wydaniu decyzji DM. Ps. Przyjmuję wnioski na DE także w miesiącu, w którym był składany DM, nie ważne czy jest przyznany od następnego miesiąca, po prostu w systemie ustawiam datę od kiedy ma być przyznany DE, np. jeśli wnioskodawca ma przyznany DM od października i jeszcze we wrześniu składa na DE to przyjmuję wniosek i wydaję decyzję od października. Nie wiem w jakim programie pracujecie, ale w Sygnity można wybrać datę od kiedy ma być przyznany DE.
pusia

Napisano: 04 paź 2016, 14:45

no dobrze, to czy może być tak, że decyzja z DM wydana dziś, a DE jutro ? czy osoba musi najpierw odebrać decyzję ?
nowdm

Napisano: 05 paź 2016, 10:12

Tak, można.
pusia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x