Kiedy DPS jest zwolniony z odpłatności do PEFRON? - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 19 lis 2015, 15:23

Proszę o udzielenie odpowiedzi,kiedy DPS będzie zwolniony z odpłatności do PEFRON?
Zgodnie z art 21 ust 2e - ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych DPS jest wymieniony w katalogu podmiotów uprawnionych jako jednostka nie działająca w celu osiągnięcia zysku. Uzyskanie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w tego typu placówce jest trudne, gdyż opieka nad niepełnosprawnymi mieszkańcami wymusza od personelu bycie osobą zdrową i w pełni sprawną fizycznie (jest to często ciężka praca fizyczna). Wszystkie DPS borykają się z problemami finansowymi i stan zatrudnienia jest ograniczony do niezbędnego minimum. Często zdarza się, że nawet osoby (pracownicy) mający od wielu lat orzeczony stopień niepełnosprawności mają przerwy w "byciu osobą niepełnosprawną" gdyż czekają po kilka miesięcy na komisję lekarską.
Z telefonicznej informacji od pracownika PEFRON dowiedzieliśmy się, że DPS może być zwolniony z odpłatności tylko wtedy, gdy jego podopieczni (mieszkańcy) w 100% mają orzeczoną niepełnosprawność. Prawdopodobnie żaden DPS nie jest w stanie spełnić takiego wymogu. Czy ktoś jest w stanie nam udzielić odpowiedzi na nasze pytanie?
Pytający


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Oprócz Kiedy DPS jest zwolniony z odpłatności do PEFRON? - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:


dodatek dla pracownika socjalnego dps
usługi opiekuńcze a pobyt w szpitalu
ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY
etat łączony-technik fizjoterapi
co odliczamy od dochodu
zmiana dps
mobbing w DPS
pilne - dps
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x