KLUB SAMOPOMOCY - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
ŚDS a wywiady środowiskowe po 15.11.2021 JAK LICZYĆ FREKWENCJĘ W KLUBIE SENIORA Obok Lasu - dom opieki dla osób starszych Czy mogę skierowac do ŚDS klub seniora - czy może tam być oddelegowany pracownik socjalny OPS? ŚDS- likwidacja odpłatności a waloryzacja

Napisano: 07 sty 2014, 13:52

Proszę o odpowiedź;
Na jakiej zasadzie działają kluby samopomocy? . Są to odrębne jednostki czy działające przy ŚDS -ach?
Jak wygląda finansowanie takiego klubu? Czy są określone jakieś ramy funkcjonowania ( dni , godziny itd)?

~JOLA


Napisano: 13 sty 2014, 23:45

u nas są klubowicze, jako osoby które oczekują na miejsce w ośrodku, przychodzą w czasie działania ośrodka w ustalonych przez kierownika godzinach, nie ma dodatkowych środków finansowych.
jednak są ośrodki które poza godzinami pracy prowadzą klub, jednak nie wiem czy dostają dodatkowe finanse na ich prowadzenie.


\"Należy odróżnić możliwość prowadzenia, zgodnie z § 19 rozporządzenia, zajęć klubowych w ramach działalności domu, przeznaczonych dla osób oczekujących na przyjęcie do domu oraz byłych uczestników, od prowadzenia klubu samopomocy.
Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej klub samopomocy jest kolejnym, obok śds, ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznym, a zatem jest odrębną jednostką organizacyjną pomocy społecznej. W celu utworzenia i finansowania klubu samopomocy jednostka samorządu terytorialnego winna wystąpić z wnioskiem do wojewody.
Natomiast zajęcia klubowe prowadzone są w ramach bieżącej działalności śds, za zgodą kierownika domu, w wyznaczonych przez niego dniach i godzinach. Koszty prowadzenia zajęć klubowych pokrywane są z dotacji na funkcjonowanie śds.

http://www.poznan.uw.gov.pl/system/file ... omocy1.doc

str 6, punkt 3
~Joasia

Napisano: 15 sty 2014, 14:51

U nas jest tak jak u Joasi. Jest klub w ramach działalności Domu dla osób oczekujących na miejsce. Nie mamy na to żadnych dodatkowych pieniędzy.
~Gośka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x