Kobieta biega po klatce - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 cze 2015, 13:13

Witam. Do OPS dzwoni pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej w rejonie działania Ośrodka, zgłasza problem biegającej nago po klatce schodowej budynku wielorodzinnego kobiety – lokatorki w wieku około pięćdziesięciu lat. Lokatorka wyrzuca obecnie z balkonu drobne sprzęty użytku domowego i bardzo przeklina próbujących ją uspokoić sąsiadów. Jakie czynności powinien podjąć pracownik socjalny?
pytanie teoretyczne


Napisano: 02 cze 2015, 13:24

czekać na odpowiedź na pytanie na forum ops
odp.teoretyczna

Napisano: 02 cze 2015, 13:26

Może się doczekam. To zagadnienie egzaminacyjne. Nie wiem jakiej odp. życzyłaby sobie komisja. Prywatnie wezwałabym policję i pogotowie.
pytanie teoretyczne

Napisano: 02 cze 2015, 13:29

a ja w odwrotnej kolejności
odp.teoretyczna

Napisano: 02 cze 2015, 13:34

Pobiegałoby się z nią....
t.franek

Napisano: 02 cze 2015, 13:37

Ej, śmiechy i żarty dopiero po egzaminie.
pytanie teoretyczne

Napisano: 02 cze 2015, 14:30

pojść tam, zobaczyć czy to prawda, jeżeli tak i próby rozmowy nic nie dadzą to wezwać policję , oni pogotowie - zawiozą ją do szpitala psychiatrycznego i ocenią bo my przecież medykami nie jesteśmy ani ochroniarzami. Choć czasami przydałoby się :)
dede

Napisano: 02 cze 2015, 14:39

W swoim mieszkaniu oraz na plaży naturystów, ta Pani może biegać nago. Wyrzucać z balkonu drobnych sprzętów użytku domowego raczej nie powinna, szczególnie, jeśli to są przedmioty, które mogą zrobić krzywdę osobom spacerującym w pobliżu tego balkonu lub ewidentnie robią śmietnik na parceli pod tym balkonem. Ostatni z problemów dotyczy "przekleństw" - prawdopodobnie wulgarnego słownictwa. Kobieta, "bardzo przeklina próbujących ją uspokoić sąsiadów". Powyższe, ekscentryczne zachowanie w miejscu publicznym narusza kilka paragrafów przepisów prawa, może też świadczyć o stanie zdrowia psychicznego sprawczyni tych ekscesów. Pracownik socjalny powinien niezwłocznie nawiązać bezpośredni kontakt z tą Panią, poinformować sprawczynię publicznego zgorszenia o jej kontrowersyjnym zachowaniu oraz o jego o skutkach - interwencja prokuratury, policji, straży miejskiej, psychiatry, administratora budynku, w którym mieszka... Warto w takim przypadku powiadomić najbliższą rodzinę.
Andrzej

Napisano: 02 cze 2015, 16:26

Poinformowac pracownika spoldzielni ze wariatami zajmuje sie lekarz psychiatra z pogotowia. A wandalami i ekshibicjonistami policja.
Odpowiedz praktyczna

Napisano: 02 cze 2015, 22:47

Slusznie! Dosyc wyreczania sie nami w kazdej smierdzacej sprawie - za chwile bedziemy zamiast strazakow gasic pozary, zamiast prokuratury prowadzic sledztwa, zamiast policji scigac przestepcow, zamiast rodzicow wychowywac, zamiast dzieci opiekowac sie rodzicami, zamiast mpo sprzatac smietniki a zamiast swoim zyciem wegetowac zyciem klientow!
Ulewa mi sie


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x