Kobieta niezależna od OPSu ale wymagająca pomocy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 kwie 2018, 9:19

Witam. Mam w terenie starszą w sumie samotną Panią X z własną emeryturą. Trochę choruje. Nadużywa alkoholu zaniedbuje siebie a dom jeszcze BARDZIEJ przez duże B łącznie z załatwianiem tam "w wiaderka" potrzeb fizjologicznych, których z domu nie wynosi.
Dom jest współwłasnością, zamieszkuje go też inny człowiek z odrębnym wejściem, który ciągle zgłasza nam spożywanie alkoholu przez panią X i te nieczystości w domu. Jednocześnie cały czas mam kontakt z panią X jeżdżę, motywuję, proszę ale z marnym skutkiem. Pani X nie chce pomocy, prawie zawsze gdy u niej jestem jest trzeźwa, rozmawia się z nią logicznie. Pije chyba wieczorami.
W ostatnim czasie ta cała sytuacja trochę się zaostrza. Może ktoś miał/ma podobna sytuację osobę w sumie niezależną od OPS ale wymagająca pomocy - której zresztą nie chce. Może da ktoś jakąś radę.
ewaewa
Stażysta
Posty: 137
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS


Napisano: 18 kwie 2018, 13:49

Zgłaszałaś Panią do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?
asiaj
Stażysta
Posty: 53
Od: 16 mar 2017, 12:48
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x