Kolejka osób oczekujących do ŚDS - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
ŚDS a wywiady środowiskowe po 15.11.2021 JAK LICZYĆ FREKWENCJĘ W KLUBIE SENIORA Obok Lasu - dom opieki dla osób starszych Czy mogę skierowac do ŚDS klub seniora - czy może tam być oddelegowany pracownik socjalny OPS? ŚDS- likwidacja odpłatności a waloryzacja

Napisano: 07 mar 2023, 18:23

Mam złożony wniosek z kompletem dokumentów o skierowanie do środowiskowego Domu Samopomocy. Aktualnie nie ma miejsca w Ośrodku. Jak mam na dzień dzisiejszy zakończyć sprawę? Czy wydać decyzję o skierowaniu bez określenia terminu, a później gdy zwolni się miejsce wydać drugą decyzje o umieszczeniu z podaną datą przyjęcia? Czy może zawiesić postępowanie do czasu gdy zwolni się miejsce i wysłać do klienta informację, że został umieszczony na liści osób oczekujących?
Bardzo proszę o pomoc jak praktykujecie u siebie.
kashubhaj
Praktykant
Posty: 2
Od: 07 mar 2023, 14:54
Zajmuję się: FA


Napisano: 08 mar 2023, 8:47

Ustawa nie przewiduje listy oczekującej w środowiskowych domach samopomocy. Jedynie masz dwa wyjścia, nie możesz odmówić w związku z brakiem miejsc. Pierwsza opcja jak jest możliwość wydajesz decyzję na zastępstwo zgodnie §7 ust. 9 rozporządzenia ŚDS.
Druga opcja wydajesz decyzję bez konkretnych dat na pierwsze 3 miesiące zgodnie §7 ust.6, w rozstrzygnięciu wskażesz, że termin przyjęcia zostanie uzgodniony z Kierownikiem ŚDS.
W uzasadnieniu dodajesz adnotację, że strona zostanie poinformowana odrębnym pismem kiedy rozpocznie pobyt w śds zgodnie §8 ust. 1 (termin przyjęcia ustala kierownik śds).
hek
Referent
Posty: 388
Od: 13 maja 2019, 19:45
Zajmuję się: PS

Napisano: 09 mar 2023, 10:41

kashubhaj pisze:
07 mar 2023, 18:23
Mam złożony wniosek z kompletem dokumentów o skierowanie do środowiskowego Domu Samopomocy. Aktualnie nie ma miejsca w Ośrodku. Jak mam na dzień dzisiejszy zakończyć sprawę? Czy wydać decyzję o skierowaniu bez określenia terminu, a później gdy zwolni się miejsce wydać drugą decyzje o umieszczeniu z podaną datą przyjęcia? Czy może zawiesić postępowanie do czasu https://showbox.bio/ https://tutuapp.uno/ gdy zwolni się miejsce i wysłać do klienta informację, że został umieszczony na liści osób oczekujących?
Bardzo proszę o pomoc jak praktykujecie u siebie.
I got this,..
kashubhaj
Praktykant
Posty: 2
Od: 07 mar 2023, 14:54
Zajmuję się: FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x