Komornik Sądowy - duże problemy. Elmer/inni prośba o rady!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 22 cze 2015, 15:38

Witam,

- wierzycielka ma przyznane prawo do FA od października 2014 do września 2015
- w miesiącu maju 2015 r. dłużnik za pośrednictwem Kancelarii Komorniczej spłacił całe zadłużenie z FA jak i należności wierzyciela (zaliczki aliment. nie było)
- o całkowitej spłacie FA Komornik Sąd. został poinformowany pisemnie przez nas i jednocześnie wystąpiliśmy do Niego z wnioskiem o udostępnienie danych z prośbą o wydanie nowego zaświadczenia o bezskuteczności egzekucji z ewentualnym wskazaniem od kiedy egzekucja jest skuteczna.
- ze względu na brak pisemnej odpowiedzi, wypłatę FA w miesiącu czerwiec 2015 wstrzymałam wierzycielce (zapobiegawczo, bo egzekucja może być skuteczna)
- skontaktowałam się więc telefonicznie z Kancelarią Komorniczą by ustalić jak wygląda egzekucja i uzyskałam informację, że Komornik Sądowy nie wyda powyższego zaświadczenia, bo nie chce dopuścić by wierzycielka przez najbliższe 2 miesiące pozostała bez pieniędzy.


Co robić: wypłacić czy nie wypłacić wierzycielce FA? - boję się, że będzie miała ona NP FA ze względu na skuteczną egzekucję.
Czy Komornik Sąd. prawidłowo działa?

Bo według mnie zdecydowanie NIE, ale może Wy mieliście taki przypadek i jakoś z tego wybrnęliście?!
Kaasiek


Napisano: 23 cze 2015, 8:47

Jeżeli komornik sądowy nie wystawi zaświadczenia o skuteczności egzekucji Fa należy się, nie ma podstaw, aby wstrzymać wypłatę z FA za czerwiec 2015r. w tym przypadku komornik decyduje i "jest nad nami."
abc,.
Stażysta
Posty: 84
Od: 08 sty 2015, 10:56
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny