kontakt MRPiPS w sprawie 5-latków

Strona 3 z 5    [ Posty: 46 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 07 wrz 2016, 11:13

dzieki
ursasu

Napisano: 07 wrz 2016, 11:20

Elemrku nie umiesz czytać:
Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.
1a. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko, o którym mowa w ust. 1, jeżeli dziecko:
1) korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo

Dla Ciebie korzystanie z wychowania przedszkolnego to tosamo co roczne przygotowanie przedszkolne. A to jednak róznica bo z wychowania przedszkolnego moze korzystac i 3 latek i 4 latek. Gdyby bylo napisane, że "1a. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko, o którym mowa w ust. 1, jeżeli dziecko:
1)korzystalo z rocznego przygotowania przedszkolnego "
to miałbys rację , a tak racji nie masz. Wiem bo dzwoniłam do MENU i mi powiedzieli ze szkoła źle wystawia zaświadczenia
oleńkaK

Napisano: 07 wrz 2016, 11:36

moim skromnym zdaniem zagłębianie się czy zaświadczenie jest dobrze wydane czy źle nie należy do moich obowiązków
Na tej samej zasadzie musiałabym analizować zaświadczenia pracodawców, zaświadczenia placówek opiekuńczo-wychowawczych czy są instytucjami zapewniającymi pełne utrzymanie czy nie itp....
gośc

Napisano: 07 wrz 2016, 11:47

Kochana OleńkoK - ja mam zaświadczenia z zapisem Taki i owaki REALIZUJE ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE :D
pozdrawiam
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 07 wrz 2016, 12:12

Elmer, zwykle się z Tobą zgadzam, ale w tym przypadku nie mogę. Dziecko 5-letnie nie może (nawet na wniosek rodzica) rozpocząć rocznego przygotowania przedszkolnego. Roczne przygotowanie przedszkolne, a wychowanie przedszkolne to dwie różne sprawy. Sześciolatek, który na wniosek rodzica może rozpocząć naukę w klasie I, ma albo wychowanie przedszkolne (nie roczne przygotowanie przedszkolne), albo opinię poradni. Nie ma opcji, żeby 5-latek poszedł do tzw. zerówki. Jeśli dyrektor szkoły go przyjmie to bezprawnie, a my tego bezprawia nie możemy ciągnąć. U mnie na szczęście nie ma takich zaświadczeń :D
Elcia1

Napisano: 07 wrz 2016, 12:52

ok, to co zrobisz jak masz takie zaświadczenie?
Podasz dyrektora szkoły/przedszkola do sądu za poświadczenie nieprawdy?
Ty masz zaświadczenie, zgodnie z tym zaświadczeniem i ustawą Strona posiada uprawnienia do dodatku. Dyrektor twierdzi, że realizuje roczne przygotowanie, Zarząd Edukacji również twierdzi, że dziecko może realizować.

Zaznaczam, że mam też zaświadczeń z przedszkola 5-latków (rodzice się upierali, że realizują roczne przygotowanie przedszkolne) z zapisem: "jest objęte wychowaniem przedszkolnym". Są to te same przedszkola, więc trudno twierdzić, że dyrektorzy tego nie rozróżniają.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Napisano: 07 wrz 2016, 13:03

ja rozmawiałam ze swoim kierownikiem oświaty i powiedział,jasno że dziecko 5 letnie może realizować roczne przygotowanie przedszkolne - na wniosek rodzica i koniec kropka - a w wieku 6 lat może iść do szkoły - po opinii itd.

więc mam póki co tylko dwa zaświadczenia, że dziecko to i to realizuje roczne przygotowanie przedszkolne i płacę
i mam różne zaświadczenia z tych samych szkół
więc szkoła chyba wie najlepiej czy dziecko chodzi do przedszkola czy do zerówki ..
i nie widzę podstaw żeby sprawdzać czy to jest ok
nie ja się pod tym podpisałam
gasiak

Napisano: 07 wrz 2016, 13:10

długo będziecie się tak nawzajem przekonywać i przekomarzać? Niech każdy robi jak uważa i finał. Widzę, że macie dużo energii, może by tak spożytkować ją w inny sposób :lol: :lol: :lol: :lol:
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 02 mar 2016, 14:01
Zajmuję się:

Napisano: 07 wrz 2016, 15:16

u nas Pa mecenas powiedział ze nie możemy wypłacać, należy uchylić nawet jak maja zaswiadczenia ze szkoly !!!
+ewa

Napisano: 07 wrz 2016, 15:33

a podała podstawę prawną?
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Strona 3 z 5    [ Posty: 46 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]