kontrakt socjalny - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 lip 2015, 13:24

Witam pomóżcie w takiej sprawie: jedno ze współmałżonków nie chce zawrzeć kontraktu socjalnego, czy mimo to przyznać zasiłek???
gosc


Napisano: 24 lip 2015, 13:39

W zasadzie jest przepis który mówi,że ze względu na dobro dzieci i innych osób będących na utrzymaniu , nie możesz odmówić zasiłku- ale Ty sama dobrze wiesz, cy w tym przypadku trzeba odmówić czy nie.Zależy czego dotyczy kontrakt.
abc

Napisano: 24 lip 2015, 13:50

jest to rodzina wielodzietna: posiadają dochody dodatkowe których nie chcą ujawnić, mąż petentki nie chce zawrzeć kontraktu , zadanie były takie: aktywne poszukiwanie pracy i dostarczenie karty osoby bezrobotnej(na dowód)
gość 2

Napisano: 27 lip 2015, 11:31

nic mu nie zrobisz - lepiej niech Ci petentka oświadczy z czego się utrzymują i że innych dochodów nie mają- pod odpowiedzialnością karną- taka karta bezrobotnego to pic na wodę- co innego realna oferta pracy
abc

Napisano: 27 lip 2015, 12:19

Do gościa: Nie słuchaj rad jakiegoś zblazowanego pracownika, któremu już nic się nie chce.
Absolutnie jeżeli podejrzewasz, że klient mataczy, należy zaproponować kontrakt, i jeżeli odmówi zawarcia, należy odmówić pomocy.
W decyzji odmownej należy zapisać, ze odmowa świadczenia nie powoduje braku zabezpieczenia rodziny w jej podstawowe potrzeby bytowe, w szczególności na żywność, ani tez zagrożenia brakiem zabezpieczenia tych potrzeb.
Nad decyzją odmowną należy trochę popracować, aby udowodnić swoje racje.
Abc, zastanów się nad swoim stosunkiem do pracy: kontrakt beznadzieja, karta bezrobotnego pic na wodę...
Takie właśnie narzędzia pracy mamy i należy je profesjonalnie wykorzystywać, a nie tylko narzekać...
Dyrektor


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x