kontrakt socjalny - osoba bezdomna - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 25 lip 2019, 8:22

" 2. Schronisko dla osób bezdomnych zapewnia osobom bezdomnym, które podpisały kontrakt socjalny, całodobowe, tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej, wyjście z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej."
pytanie:
kto podpisuje z bezdomnym kontrakt, jeżeli dzwoni schronisko że mają Pana z naszej gminy i proszą o skierowanie. Kontrakt my robimy, nie widząc Pana czy tamten ośrodek??
kasiagops12
Stażysta
Posty: 59
Od: 16 lip 2018, 13:30
Zajmuję się: pracą socjalną

Napisano: 25 lip 2019, 18:22

Zgodnie z art. 101 ust. 2 ups, w przypadku osoby bezdomnej właściwą miejscowo jest gmina ostatniego miejsca zameldowania tej osoby na pobyt stały, co oznacza, że to ta gmina jest właściwa do przyznania takiej osobie schronienia. Konsekwencją tego jest to, że to pracownik socjalny, który jest zatrudniony w ops gminy ostatniego miejsca zameldowania bezdomnego na pobyt stały, winien zawrzeć z nią kontrakt.
Nie musisz “widzieć” Twojego klienta. Opracowujesz kontrakt, podpisujesz i przesyłasz dwa egzemplarze do schroniska w celu zapoznania się z nim przez klienta. Jeśli zaakceptuje jego postanowienia - podpisuje go i odsyła Ci jeden z egzemplarzy. Jeśli nie zaakcptuje - może zgłosić Ci kwestie do poprawki. Ostatecznie jednak chęć przebywania bezdomnego w schronisku obliguje go bezwglęnie do zawarcia kontraktu, a brak zgody na jego zawarcie, niedotrzymanie jego postanowień stanowią podstawę do zastosowania art. 11 ust. 2 ups.
pomocnik
Stażysta
Posty: 119
Od: 29 maja 2019, 16:29
Zajmuję się: pracownik socjalny w ops.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x