kredyt na remont w trakcie korzystania z pomocy ops - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 mar 2017, 15:16

Rodzina w trakcie korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zaciągnęła kredyt w banku w wys. 40.000 zł na wykup mieszkania z zasobów gminy i zaadoptowanie poddasza domu, który zajmują. Czy to podstawa do odmowy przyznania świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (zwracają się o pomoc na bieżące wydatki i zakup żywności)
polity


Napisano: 08 mar 2017, 15:49

a jaka zdolność kredytowa wykazali, to jest ciekawe????
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Od: 17 gru 2016, 14:13
Zajmuję się: Innymi

Napisano: 08 mar 2017, 15:50

Tak przeliczasz i liczysz do dochodu. Jest kilka wyroków np: Wyrok z dnia 8 grudnia 2006 r. Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie
I OSK 700/06

1. Katalog obciążeń pomniejszających dochód jak i katalog przychodów odliczanych od dochodu są na gruncie u.p.s. zamknięte. Zarówno katalog odliczeń jak i katalog pomniejszeń nie obejmują kwot uzyskanych z tytułu pożyczki. W żadnym przepisie ustawy nie postanowiono, iż kwota pożyczki nie podlega zaliczeniu do dochodu bądź, że kwota ta podlega odliczeniu od dochodu.
2. Pomoc społeczna jest instytucją publiczną mającą na celu zapewnienie niezbędnych środków utrzymania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, które nie dysponują środkami finansowymi na poziomie ustalonego kryterium dochodowego - w dacie ubiegania się o pomoc społeczną. Z tej przyczyny nie ma znaczenia tytuł i źródło uzyskiwania tych środków, albowiem pożyczka, podobnie ja kredyt, jest przychodem mogącym stanowić źródło utrzymania w okresie dysponowania kwotą pożyczki (kredytu). Dlatego też nawet kwoty pożyczek, kredytów, wydatkowanych na podstawowe utrzymanie stanowią z punktu widzenia ustawy o pomocy społecznej przychód podlegający wliczeniu do dochodu.
mikannn


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x