Kryterium dochodowe do świadczeń - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 27 cze 2014, 20:08

Trzy ogólnopolskie centrale związkowe (NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych) ponowiły wspólnie swój postulat do Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotyczący podwyższenia progów dochodowych do świadczeń z systemu pomocy społecznej.

http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnos ... spolecznej
Andrzej

Napisano: 28 cze 2014, 17:47

Na stronie internetowej Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych jest informacja o wysokości minimum egzystencji w roku 2013, są to wskaźniki informujące o dochodach gospodarstw domowych, które gwarantują biologiczne przetrwanie.

Kategorie minimum socjalnego i minimum egzystencji są ważnym wskaźnikiem poziomu życia ludności w Polsce. Minimum egzystencji, zwane także minimum biologicznym, wyznacza poziom zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych, poniżej którego występuje biologiczne zagrożenie życia i rozwoju psychofizycznego człowieka. W roku 2013 wysokość minimum egzystencji była nieznacznie niższa od kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń przewidzianych w ustawie o pomocy społecznej. Od października 2012 r. obowiązują nowe progi dochodowe uprawniające do ubiegania się o świadczenia z pomocy społecznej. Dla osoby samotnie gospodarującej 542 zł, zaś na każdą osobę w gospodarstwie domowym 456 zł. Nie znam danych IPiPS z roku 2014. Jeśli w roku 2013 minimum egzystencji wynosiło 541,91 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 455,90 zł na osobę w gospodarstwie domowym dwóch osób, to z prawdopodobieństwem bliskim pewności, można stwierdzić, iż obecne kryterium uprawniające do świadczeń z ustawy o pomocy społecznej jest w przypadku jednoosobowych i dwuosobowych gospodarstw domowych, niższe od minimum egzystencji. Niższe od minimum egzystencji było już natomiast w roku 2013 kryterium dochodowe dla rodzin wielodzietnych.

Wartość minimum egzystencji w 2013 r.
https://www.ipiss.com.pl/wp-content/plu ... hp?id=1889
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x