Kto koordynatorem GR - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny

Napisano: 03 wrz 2012, 23:33

Mam pewien problem:
- Policja założyła poszkodowanym 3 NK - czy dobrze rozumiem, że koordynatorem prac Grupy Roboczej powinien być dzielnicowy?
Jak zatem przekonać (\"zmusić\") funkcjonariuszy do przyjecia na siebie takiej roli? Proszę o pmoc i wskazanie konkretnych zapisów ustawowych - prośba o pomoc podyktowana jest tym, że jako jedyni z grona 15 jednostek zaproszonych do współpracy w ZI, funkcjonariusze zakwestionowali treść pozorumień z Prezydentem miasta.
Czy przed zawarciem porozumień można wogóle dopuścić szefa do współpracy z ZI?
~baxter


Napisano: 05 wrz 2012, 0:45

Ciebie pogięło?
W policji nie obowiązuje już Zarządzenie KGP nr 162/08, na podstawie którego to policjanci byli \"lokomotywą\" działań proceduralnych dotyczących NK (tak po prawdzie to do 6 grudnia 2011 r.). Teraz te obowiązki (od 18 października 2011 r.) przejęły ZI/GR.
Nie wiem o co Ci chodzi? Jaką treść porozumień mieli zakwestionować policjanci? Nie piszesz precyzyjnie....
Jakiego szefa dopuścić do współpracy z ZI? Nic nie kumam...
~Jerry

Napisano: 10 wrz 2012, 18:05

jak mozna zalozyc 3 nk ??? w jednej sprawie?? to jest niemozliwe!!! kto jest sprawca a kto ofiara i dlaczego az 3?
~ggg

Napisano: 10 wrz 2012, 18:45

A czy nie powinny być odnotowane kolejne powtarzające się incydenty związane z przemocą w jednym formularzu NK?.
~ex

Napisano: 11 wrz 2012, 0:14

No nie za bardzo. Znam przypadek, że jednego dnia w jednej i tej samej rodzinie były 3 interwencje policji: rano, w południe i przed północą. Za każdym razem wypełniali kartę \"A\", za każdym razem był inny patrol na miejscu (trzecia interwencja dopiero zakończyła sie przewiezieniem gościa do wytrzeźwienia, bowiem wcześniej działał na trzeźwo). Każda z tych kart została osobno zarejestrowana w SWD (System Wspomagania Dyżurnego) i wszystkie trzy wzbogaciły statystykę policyjną. Każdej z nich nadano inny numer ZIW, ale już razem wzięte trafiły do wspólnej koperty i zostały przesłane do ZI.
Na tym to polega. Każda interwecnja policyjna musi być odnotowana, zarejestrowana, a potem w pewnym sensie daje obraz tego, co w danym dniu w służbie robił policjant. Tego się nie przeskoczy. Nie da się też trzech interwencji w tej samej rodzinie odnotować w jednej karcie \"A\". Zresztą pytanie uważam za nonsensowne, bo kto miał ją w ręku wie, że taka opcja nie może wchodzić w rachubę. Oczywiście, nie zakłada się osobnych trzech teczek, lecz wszystko wkłada do jednej, wspólnej.
Podobnie działa każdy jeden z podniotów uprawnionych przez rozporządzenie do wszczynania procedury NK poprzez wypełnienie karty \"A\".
~Jerry


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x