kto może założyć Dom Pomocy Społecznej - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 25 kwie 2010, 1:19

Jestem zainteresowana założeniem Domu Pomocy Społecznej i proszę o wskazówki, czy trzeba mieć wykształcenie w tym kierunku czy może to być każdy?? Jakie warunki trzeba spełnić żeby założyć DPS??
~ILONA

Napisano: 05 maja 2010, 0:23

Witam Ilonko ! napewno musisz mieć ukończoną specjalizację z organizacji pomocy społecznej. POCZYTAJ to, art. 57, ust. 8 - rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 19 października 2005 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz. U. z 31 października 2005 r., Nr 217, poz. 1837) i ustawę o pomocy społecznej , art. 54 ustawy o pomocy społecznej. Tam wszystko znajdziesz co trzeba spełniać, żeby otworzyć dps.
Powodzenia

~Miki

Napisano: 07 maja 2010, 19:45

Zastanów się czy Ty chcesz otworzy dom pomocy społecznej czy placówkę zapewniającą całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym fizycznie, przewlekle chorym i w poszłym wieku w ramach działalności gospdarczej lub statutowej. To bardzo duża różnica, zarówno w przypadku warunków jakie trzeba spełnić, standardu świadczonych usług, jak i kwalifikacji. W przypadku dyrektora domu pomoc społecznej trzeba posiadać wykształcenie wyższe, specjalizację z zakresu orgaizacji pomocy społecznej oraz 3-letni staż w pomocy społecznej. W przypadku placówki osoba prowadząca lub kierująca nie ma określonych kwalifikacji.
~jm

Napisano: 08 maja 2010, 0:04

Podsumowując dom pomocy może załozyć każdy (jako byznies) do prowadzenia zatrudnia ludzi o odpowiednich kwalifikacjach wymaganych przez ustawodawcę.
~bogdan

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Oprócz kto może założyć Dom Pomocy Społecznej - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:

odpłatność małżonków za dps
DPS a podanie o pomoc
nowe koszty utrzymania
Odpłatność -Jakie są kryteria wyliczenia na wnuki
co zrobić?
odpłatność w dps
Szukam wolnegomiejsca w DPS
nowa decyzja
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny

x