Kumoterstwo w OPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 lut 2015, 16:09

Osrodki Pomocy Spolecznej, to instytucje w ktorych powinno zatrudniac sie ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami (ustalonymi ustawowo), predyspozycjami osobowosciowymi. A tymczasem jak wyglada rzeczywistosc? W MOPSie w ktorym dane mi bylo pracowac przez rok czasu ani kwalifikacje, ani predyspozycje nie mialy znaczenia! Najwazniejsze byly znajomosci! Widac to bylo doskonale, niby zadnych naborow nie bylo, a ciagle przewijal sie ktos nowy, ludzie ktorzy nie mieli nawet studiow albo kierunki niedajace uprawnien do pracy na stanowisku pracownika socjalnego. Poza tym traktowanie pracownikow przez klerownictwo. Podział na rownych i rowniejszych, ktory przejawial sie od zakresu obowiazkow (osoby zatrudnione po znajomosci robili tylko scisle okreslone rzeczy, a pozostali procz tego cala mase "papierkologi" niezwiazana z praca na danym stanowisku), po rodzaj umowy, wynagrodzenie i traktowanie przez wspolpracownikow. Zawsze mialam wyobrazenie, ze w takich miejscach, instytucjach gdzie najwazniejszy jest czlowiek pracuja na prawde ludzie z sercem. A tymczasem okazalo sie, ze to najzwyklejszy urzad w ktorym wcale nie liczy sie czlowiek.
Byly pracownik


Napisano: 05 lut 2015, 16:27

Nie ty jeden tak myślisz. Wiele mopsów to rodzinne folwarki.
Co na to inspekcja pracy? Może napisz liścik do Uwagi. Nic tak nie reflektuje jak media i kamera.
Ares

Napisano: 05 lut 2015, 19:38

Zgadzam się , sama byłam światkiem mobbingowania pracownika aby móc "wcisnąć" koleżankę, wszystko za pełną akceptacją kierownika .
!!!!!!!!

Napisano: 05 lut 2015, 22:01

Donosik do uw tez nie zaszkodzi na brak kwalifikacji...
socjal25

Napisano: 09 lut 2015, 18:04

jest taki ośrodek w pomorskim , kierownik mobinguje jednego pracownika bo jest mądry , głupich szanuje

no i cała reszta udaje ze nic nie widzi
1111

Napisano: 10 lut 2015, 0:20

W instytucjach publicznych ogólnie jest trend nieładnie mówiąc wpychania swoich. Szczególnie jest to widoczne w małych gminach, gdzie księgową jest Kowalska, kierownikiem Kowalski, a Nowak (z domu Kowalska) inspektorem. Wydaje mi się, że jest duże przyzwolenie społeczne na takie działania. Często wiemy, że tak jest, ale nic z tym nie robimy w konsekwencji godząc się na te praktyki. Autorko- zaczyna się od małych działań. Nie wystarczy powiedzieć, że jest kumoterstwo w ops. Warto poczynić starania aby ta sytuacja zmieniła się na poziomie lokalnym.
aka

Napisano: 10 lut 2015, 14:10

Ale sie czepiacie, przecież tak jest nie tylko w OPS-ach ale w większości instytucji, w firmach prywatnych, WSZĘDZIE111
Jola1

Napisano: 10 lut 2015, 14:17

Ludzie to lubią czasem nadużywać słowa "mobbing".
Wystarczy że kierownik podejdzie do pracownika i powie mu żeby się pospieszył z robotą by ten uznał to za mobbing;)
Ares


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny