Majątek dla gminy za pomoc - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 sie 2016, 13:09

Witam serdecznie
Mam takie nietypowe pytanie. Otóż czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, by rodzina chciała przekazać swój dom lub działkę gminie w zamian za pomoc? Jeżeli tak to na jakiej podstawie prawnej?
Wiem, że w przypadku DPS jest taka możliwość, ale czy w innym przypadku też?

Mam teraz taką sytuację, Pani, notabene klientka OPS-u od przeszło 20 lat, zadłużona z tyt. podatków, niepłaconych śmieci itp., ma dorosłe dzieci, w tym dwóch synów bardzo dobrze sytuowanych, oczywiście nieposiadających nic na siebie, tylko na żony. Ustaliliśmy, iż porozmawia z dziećmi, by przynajmniej spłacili zadłużenie, w innym przypadku wystąpimy do Sądu o alimenty, ale nasunęło się pytanie, czy w sytuacji, gdyby dzieci delikatnie mówiąc "wypięły" się na nią może przekazać swój majątek na rzecz gminy w zamian za pomoc. Przyznam, że nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, dlatego też jeżeli ktoś z Was coś wie, to napiszcie. Będę wdzięczna.
Pozdrawiam
purocka
Praktykant
Posty: 25
Od: 25 maja 2009, 12:34
Zajmuję się:
Lokalizacja: Wieś, Polska

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x