Martwe zło: Przebudzenie - opinia o filmie - HYdE PaRK

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Badania niszczące Odgrodzenie parkingu od trawnika Co na żywopłot Wyprowadzka z Hyde Parku coś pozytywnego GRY Jak dzieci rozmawiają ze sobą podczas grania w gry online? Słyszałem - więcej nie chcę

Napisano: 24 mar 2023, 12:55

Powrót zła: nowa odsłona kultowego horroru

Martwe zło: Przebudzenie to film grozy, który jest kontynuacją kultowej serii Martwe zło. W rolach głównych wystąpią Alyssa Sutherland, Lily Sullivan i Gabrielle Echols.

Siostry kontra demony: fabuła filmu

Film opowiada o dwóch siostrach, Ellie i Beth, które po latach rozłąki spotykają się w Los Angeles. Ich wzajemne relacje są napięte i pełne nieporozumień. Jednak ich problemy przybierają nowy wymiar, gdy w ich apartamencie pojawia się tajemnicza księga zwaną Necronomiconem - Księgą Umarłych. Z księgi wydostają się krwiożercze demony, które zaczynają siać śmierć i zniszczenie wśród mieszkańców budynku. Ellie i Beth muszą zapomnieć o swoich różnicach i stawić czoła najgorszemu koszmarowi - rodzinie z piekła rodem.

Od Irlandii do Nowej Zelandii: kulisy powstawania filmu

Cały film Martwe zło Przebudzenie jest dziełem Lee Cronina, irlandzkiego reżysera i scenarzysty, który zwrócił na siebie uwagę filmem The Hole in the Ground (2019). Cronin został wybrany przez Sama Raimiego, twórcę oryginalnej trylogii Martwe zło, który pełni rolę producenta wykonawczego wraz z Bruce'em Campbellem, odtwórcą roli Asha Williamsa. Campbell nie występuje jednak w filmie jako aktor, ponieważ postanowił zakończyć swoją przygodę z tą rolą po trzech sezonach serialu Ash vs Evil Dead (2015-2018). Film jest również produkcją New Line Cinema, wytwórni odpowiedzialnej za dystrybucję pierwszego Martwego zła w 1981 roku.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku w Auckland w Nowej Zelandii i trwały do października tego samego roku. Lokacje obejmowały m.in. centrum miasta i wieżowiec Sky Tower. Film korzystał z funduszy i wsparcia technicznego nowozelandzkiego rządu i przemysłu filmowego. Z powodu pandemii COVID-19 ekipa musiała przestrzegać ścisłych protokołów bezpieczeństwa i ograniczeń podróżowania.

Czy warto obejrzeć? Moja ocena filmu

Martwe zło: Przebudzenie to film dla fanów horrorów i serii Martwe zło. Film nawiązuje do klimatu i motywów znanych z poprzednich części, ale jednocześnie wprowadza nowe postaci i sytuacje. Film nie jest bezpośrednią kontynuacją remake'u Fede Álvareza z 2013 roku ani Army of Darkness z 1992 roku, ale raczej stanowi kolejny rozdział w uniwersum Martwe zło.

Film ma wiele scen pełnych krwi, gore i czarnego humoru, które sprawiają, że widzowie będą się bać i śmiać jednocześnie. Reżyser Lee Cronin pokazuje swój talent do budowania napięcia i tworzenia efektownych ujęć. Aktorzy grający siostry Ellie i Beth - Alyssa Sutherland i Lily Sullivan - mają dobrą chemię na ekranie i sprawiają wrażenie prawdziwej rodziny walczącej o przetrwanie.

Moja ocena filmu to 8/10. Polecam go wszystkim miłośnikom horrorów i serii Martwe zło.

Materiał powstał przy współpracy z filmantv.pl
kama69
Praktykant
Od: 22 mar 2023, 11:53
Zajmuję się: ps

Napisano: 29 kwie 2023, 20:01

Bardzo dobry film, jeden z lepszych jaki oglądałam. Polecam obejrzeć na https://filmow.pl/caly-film/martwe-zlo-przebudzenie/ bo mają świetną jakość :D
Moniks99
Praktykant
Od: 04 gru 2022, 13:26
Zajmuję się: Filmy i seriale

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny

x

x