Matka do dps. Syn za granica...

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 03 cze 2021, 0:57

Witam serdecznie.
Zwracam sie z probably o pomoc.
Objasniajac po krotce moja sytuacje, lekarz podjął decyzję iż Mama nie może sama sobą sie zajmować i nie wypuszcza jej że szpitala do domu. Niestety ja syn jej nie mogę wrócić do Polski by się nią zająć. Kontaktuję się z lekarzem i jestem w stanie pokrywać jakiś częściowy koszt miesięcznego pobytu ale na moje możliwości to max 500 złdocho mamy to około 1500.
Dwa pytania z mojej strony co należy umieścić we wniosku o zwolnieniu z oplat (pamiętając ze od prawie 10 lat przebywam za granica)
Gdzie mogę znaleźć wzór jak go napisać
Moja sytuacja żyje w mieszkaniu socjalnym uczę się i dostaje dotacje że szkoły państwo opłaca mieszkanie od niedawna pracuje ale zaraz szkoła sie kończy i dotacja że szkoły znika obawiam się że w przeliczeniu nie będę zasługiwał na pelne zwolnienie z oplat ale przecież mnie też wszystko inaczej kosztuje
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi
MarcinDPS
Praktykant
Posty: 1
Od: 03 cze 2021, 0:25
Zajmuję się: Praca fizyczna


Napisano: 25 cze 2021, 9:14

W pierwszym rzucie- wniosek o umieszczenie mamy w DPS - za tym idzie cała dokumentacja, którą moze wypełnić lekarz rodzinny bądź lekarz w szpitalu jeżeli mama tam jeszcze jest. Wtedy gmina szuka DPS najbliżej miejsca zamieszkania i z najkrótszym okresem oczekiwania. Gdy mama zostanie umieszczona zabierają jej 70 % dochodu na poczet odpłatności. Później alimentacja u członków rodziny, jeżeli ich kryterium dochodowe przekracza 300 % to są zobowiązani do płacenia i nie ma tu dyskusji o kwocie chyba, że osoby zobowiązane do alimentacji wskażą przesłanki przez które mogą zostać zwolnione z odpłatności bądź odpłatność może zostać zmniejszona. Resztę pokrywa gmina.
lostintube
Praktykant
Posty: 7
Od: 15 sty 2021, 11:34
Zajmuję się: zarządzanie ośrodkiem

Napisano: 29 lip 2021, 7:20

Aby wydać decyzję administracyjną OPS musi dokonać ustaleń odnośnie Pana sytuacji. Powinien zostać przeprowadzony wywiad środowiskowy, a jeżeli nie jest to możliwe (np. pobyt za granicą) OPS winien ustalić sytuację osoby zobowiązanej przeprowadzając postępowanie dowodowe, w którym sytuacja osoby może być ustalona na podstawie np. dokumentów, zeznania strony i wszelkich innych dowodów.
Jeżeli organ nie przeprowadzi wywiadu środowiskowego lub postępowania dowodowego i wyda decyzję w sprawie odpłatności to taka decyzja będzie nieprawidłowa i w przypadku odwołania zapewne zostanie uchylona a sprawa przekazana do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji.
Jeszcze raz podkreślę, że wzięcie pod uwagę wyłącznie dochodów Pana rodziny bez uwzględnienia uzasadnionych wydatków, a przede wszystkim tego, że koszty życia w Niemczech są o wiele wyższe niż w Polsce, nie jest prawidłowe.

decyzja-ops-mam-placic-a-z-czego-mam-zyc-207295151
Michael
Praktykant
Posty: 9
Od: 25 lip 2021, 16:29
Zajmuję się: Finanse


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x