mieszkaniec dps a karetka - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 26 sie 2014, 10:57

czy szpital ma prawo obciążać dps za przywóz mieszkańca do dps ze szpitala po leczeniu? mieszkańcy za których dps ma zapłacić za transport karetką to osoby schorowane, nie kwalifikujące się do przewozu na siedząco?
adele

Napisano: 03 wrz 2014, 14:39

poproście o wskazanie podstawy prawnej w rachunku obciążającym.
dps

Napisano: 09 wrz 2014, 14:11

w zasadzie to na jakiej podstawie szpital powinien przewozić mieszkańca dps nieodpłatnie? przepisy są chyba analogiczne do każdego obywatela w środowisku, a tych przecież szpital nie odwozi po leczeniu. myślę że spokojnie mają prawo wystawić fakturę, z tym że na osobę, a nie dps.
al.a

Napisano: 09 wrz 2014, 14:41

nie masz racji, ponieważ jeżeli nie masz odpowiedniego pojazdu do przewozu np. osoby leżącej, nawet prywatnie, karetka się należy, sama to doświadczyłam
klara


Napisano: 11 wrz 2014, 8:32

dziękuję przedmówcy za rzetelną informACJĘ. W przypadku mieszkańców nie kwalifikujących się do przewozu innego, aniżeli karetką - pozyskiwaliśmy zlecenie lekarza na przewóz (bądź zlecał to lekarz z oddziału), w tym dalekobieżny, ale ten musiał być potwierdzony w NFZ.
al.a

Napisano: 12 wrz 2014, 12:49

dziękuje za odpowiedzi. DPS oczywiście odbiera mieszkańców ze szpitala zakładowym samochodem zawsze gdy stan zdrowia chorego pensjonariusza kwalifikuje się do przewozu na siedząco. Chodzi o to, że szpital przywozi nam taką osobę bez uzgodnienia z nami a później wystawiają fakturę do zapłacenia. a czy pensjonariusz z mózgowym porażeniem czterokończynowym, gdy nawet na wózku nie siedzi, kwalifikuje się według was do przewozu na siedząco?
adele


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x