Moduł II - zmiana stopnia niepełnosprawności - Aktywny Samorząd

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 28 sty 2023, 21:27

Witam!
Jestem w takiej sytuacji, w tym roku kończę studia licencjackie, obecnie mam umiarkowany stopień ale przedłużony na podstawie ustawy COVID bo termin orzeczenia już minął. Czytałem gdzieś, że od 1 czerwca skończą się ważności już takich orzeczeń. I teraz mam taką sytuację, ponieważ wiem, że na 90% dostanę już lekki stopień, czy za ten ostatni semestr otrzymam w związku z tym jeszcze dofinansowanie jeżeli otrzymam lekki stopień?
student123
Praktykant
Posty: 1
Od: 28 sty 2023, 21:22
Zajmuję się: Studia

Napisano: 17 lut 2023, 15:51

Zgodnie z zasadami

24. W ramach Modułu II, osoby z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności mogą uzyskać pomoc finansową wyłącznie wtedy, gdy spełniają łącznie następujące warunki:
1) uczestnicząc w pilotażowym programie „Aktywny samorząd” lub w programie pn. „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” - posiadali znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności;
2) w trakcie uczestnictwa w programie, o którym mowa w pkt 1, orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności uzyskały nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku nauki,
a w przypadku form kształcenia trwających jeden rok – pierwszego semestru nauki.
25. W sytuacji, o której mowa w ust. 24, pomoc finansowa może być przyznawana wyłącznie do czasu ukończenia przez wnioskodawcę nauki w ramach tej formy kształcenia, w trakcie której nastąpiła zmiana stopnia niepełnosprawności na lekki oraz na poziomie wyznaczonym dla stopnia niepełnosprawności wnioskodawcy, który uprawniał do uczestnictwa w programie.
pawcio416
Stażysta
Posty: 101
Od: 01 mar 2019, 11:41
Zajmuję się: środki PFRON


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x