Najem od marca 2016 r. - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Napisano: 21 mar 2016, 17:28

Witam i proszę o pomoc.
Pani dostała mieszkanie w marcu br. podpisała umowę najmu, ale nie mieszka w tym lokalu ponieważ wymaga on remontu i złożyła oświadczenie, że wprowadzi się do tego mieszkania na przełomie kwietnia - maja br. Czy w tej sytuacji mnam wydać decyzję odmowną /nie mieszka, nie ma w tym lokalu jej centrum życiowego itp./? Proszę o wasze pomysły.
Gość


Napisano: 21 mar 2016, 21:00

Popieram pogląd. Najlepiej by stosowny wniosek pojawił się w kwietniu lub później.
PCW
VIP
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 22 mar 2016, 9:40

moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie aby wniosek złożyła w marcu. (zakładam że skoro ma podpisaną umowę najmu od miesiąca marca to oznacza, że ponosi wydatki od miesiąca marca- jeżeli nawet jest to czynsz ustalony za niepełny miesiąc to podstawę obliczenia świadczenia powinno stanowić świadczenie za pełny miesiąc - czynsz jest bowiem świadczeniem okresowym i powinien być płacony z góry ). To, że chwilowo nie zamieszkuje w lokalu z przyczyń od niej niezależnych moim zdaniem nie stanowi przeszkody w ubieganiu się o w/w świadczenie.
brodafix

Napisano: 22 mar 2016, 20:35

brodafix pisze: chwilowo nie zamieszkuje w lokalu z przyczyń od niej niezależnych
Jak to „niezależnych”? Jeśli bez remontu nie można mieszkać, to nie można wymagać płacenia do chwili doprowadzenia przez wynajmującego lokalu do właściwego stanu i jeden z argumentów odpada. W opisanej sytuacji remont najwyraźniej zależy od wnioskodawcy.
Idźmy dalej.
Gość pisze:złożyła oświadczenie
PO CO to oświadczenie? Aby dostać dodatek od zaraz jest ono zbędne, a teraz zwyczajnie przeszkadza. Jeśli urzędnik je wymyślił, to nie wypada teraz zapomnieć czy zignorować.
brodafix pisze:czynsz ustalony
Czynsz to nie wszystko. Należy wziąć pod uwagę także wodę, ogrzewanie, śmieci oraz prąd (!!!).
brodafix pisze: czynsz ... powinien być płacony z góry
A czy woda też? Moim zdaniem NIE i niekoniecznie w chwili przystępowania do umowy najmu strony znają docelową cenę tej wody. Ponadto w ilości dziś rozliczanej przez zarządcę wody mają znaczący udział poprzedni użytkownicy.
brodafix pisze: jeżeli nawet jest to czynsz ustalony za niepełny miesiąc to podstawę obliczenia świadczenia powinno stanowić świadczenie za pełny miesiąc
Prawdopodobnie większość zarządców (i nie tylko oni) będzie mieć wątpliwości, czy dziś (22 marca) mogą potwierdzić wydatki za cały marzec.
PCW
VIP
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 23 mar 2016, 9:35

podstawowe pytanie jest następujące czy poniósł wydatki za miesiąc marzec?.
Czynsz to nie wszystko. Należy wziąć pod uwagę także wodę, ogrzewanie, śmieci oraz prąd (!!!).
no trzeba, a ktoś powiedział, że nie trzeba? z reguły jest tak, że jak się robi remont to się zużywa wodę, prąd , produkuje się śmieci.
Woda powinna być przeliczona odpowiednio w zależności od poziomu zużycia w marcu. natomiast czynsz od miesiąca marca- jeżeli nawet jest to czynsz ustalony za niepełny miesiąc to podstawę obliczenia świadczenia powinno moim zdaniem stanowić świadczenie za pełny miesiąc - czynsz jest bowiem świadczeniem okresowym i powinien być płacony z góry. Wskazanie we wniosku, iż chodzi o wydatki za ostatni miesiąc tj. miesiąc , w którym składany jest wniosek, stanowi jedynie punkt odniesienia do prawidłowego obliczenia wydatków w przypadku zmiany ich wysokości
brodafix

Napisano: 23 mar 2016, 9:46

Jak to „niezależnych”? Jeśli bez remontu nie można mieszkać, to nie można wymagać płacenia do chwili doprowadzenia przez wynajmującego lokalu do właściwego stanu i jeden z argumentów odpada. W opisanej sytuacji remont najwyraźniej zależy od wnioskodawcy.
Z tego co wiemy to:
Pani dostała mieszkanie w marcu br. podpisała umowę najmu

PCW sugeruje , że :
to nie można wymagać płacenia do chwili doprowadzenia przez wynajmującego lokalu do właściwego stanu i jeden z argumentów odpada
nie wiem skąd PCW ma takie informacje, że nie można "wymagać płacenia "
tzn. zdaniem PCW Pani będzie remontować lokal powiedzmy przez 2-3 miesiące i za ten okres nie zapłaci złotówki ? i w tym okresie na potrzeby remontu będzie donosić wodę i prąd od sąsiadów
brodafix

Napisano: 23 mar 2016, 10:29

w takich przypadkach my przeprowadzamy wywiad i jeżeli nie mieszka to dajemy odmowę
( ale każdy przypadek jest inny ) a tym bardziej że się określiła kiedy zamieszka

chociaż staramy się przy składaniu wniosku tłumaczyć że ubiegając się o dodatek trzeba zamieszkiwać i prowadzić gospodarstwo domowe w tym lokalu

poza tym nasuwa się wiele innych pytań dostała mieszkanie skąd pieniądze na remont;
może ma jednak trudną sytuację rodzinną i finansową itp. a odpowiedzi na nie można uzyskać tylko w rozmowie z wnioskodawczynią ?
zek1



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x