nie dla 500 zł na dziecko - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 13    [ Posty: 127 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 lis 2015, 11:52

Uważam, że pracownicy socjalni powinni napisać list protestacyjny w sprawie zapowiadanej ustawy przyznającej 500 zł nad dziecko. Uważam, że taka pomoc jest sprzeczna z ustawą o pomocy społecznej, która zakłada współpracę z pracownikiem socjalnym w celu rozwiązania trudnej sytuacji rodziny. Czytałam na stronach PIS projekt tej ustawy i uważam, że pracowników socjalnych chce się wykorzystać do kontroli rodzin czy dobrze wydatkują otrzymane pieniądze.500 zł na dziecko sprawi, że wzrośnie liczba rodzin gdzie to świadczenie będzie wyłudzane ponieważ przy 4 dzieci rodzinie nie będzie się opłacało pracować. Uważam, że 500 zł na dziecko dla wszystkich to pomysł poroniony, który odbije się na pracy pracowników socjalnych. Lepszym rozwiązaniem jest pomoc udzielana tym rodzinom, które odprowadzają nawet minimalny podatek dochodowy co świadczy o podjęciu aktywności zawodowej a nie tworzeniu patologii. Moim skromnym zdaniem potrzebujemy pracy i dobrego wynagrodzenia nie jałmużny od Państwa. Osobiście wolałabym, żeby Państwo dopłacało do moich składek ZUS lub zapewniło całkowicie darmową edukację wraz z dożywianiem dla każdego dziecka.
kaliksa

Napisano: 19 lis 2015, 12:16

Kaliksa masz dużo racji ! Proponuję zebrać nasze propozycje i przedstawić do projektu ustawy. Być może zostaną one chociaż w części uwzględnione w ustawie ! Ale liczę na poważne propozycje . I tak 500 złotych powinno być wliczane do dochodu z pomocy społecznej. Być może rozsądnym było by dać bon 500 zł który służyłby jak bon edukacyjny. Czekam na wasze propozycje ! Włączcie się do dyskusji, bo nikt tak dobrze jak pracownicy socjalni nie zna realiów !
male

Napisano: 19 lis 2015, 12:33

Lepiej byłoby środki te przeznaczyć na opłatę czesnego w żłobkach, przedszkolach + wyżywienie w tych placówkach i szkołach dla wszystkich dzieci. Faktycznie sama mam rodziny wielodzietne, które po otrzymaniu tych środków i nie wliczeniu do dochodu będą sobie żyły na extra poziomie siedząc w domu - mówię o obojgu rodzicach!!! :o Jest to wysoce niesprawiedliwe w stosunku do osób pracujących, które niekiedy zarabiają najniższą krajową, mają 1 lub 2 dzieci i zawsze przekracza przysłowiową złotówkę. :mrgreen:
lulu-2

Napisano: 19 lis 2015, 14:44

Dzięki lulu za Twój głos. Co jeszcze może być istotne dla tej ustawy ?
male

Napisano: 19 lis 2015, 15:10

Proponuję 500zł dla każdego dziecka bez względu na dochód rodziny, ilość dzieci w rodzinie w zamian za dotychczasowy zasiłek rodzinny, stypendia, wyprawki szkolne itd. Oczywiście dochód ten wliczamy do dochodu rodziny
Gość

Napisano: 19 lis 2015, 15:15

Co za farmazony tu wypisujecie.Rodzinne powinno się należeć każdemu dziecku. I dobrze że jest to 500. Napiszcie lepiej prawdę...., że nie chodzi o pieniądze dla dzieci, ale o fakt że nam się skurczą środowiska, a co za tym idzie może nastąpić redukcja pracowników i przeorganizowanie lub zmiana systemu pomocy oraz że niektórzy klienci będą mieli wyższy dochód na osobę w rodzinie od nas- od wielu pracowników socjalnych.
hmmm23

Napisano: 19 lis 2015, 16:13

500 zł na dziecko to świetny pomysł czas się zbliżyć do prawdziwej europy ! Czas się przyzwyczajać do innej rzeczywistości. Moim zdaniem jeśli ktoś jest przeciwny to zwykła zazdrość ale taka jest nasza polska :) Niech dadzą ludziom markety zarobią oraz inne sklepy :) Zagranicą nie takie pieniądze wypłacają i nikt nie narzeka.
Ana1111

Napisano: 19 lis 2015, 16:20

hmmm23 dobrze napisałaś każdemu dziecku, jednak w zakładanej ustawie samotna matka zarabiająca najniższą krajową mająca 1 dziecko nie dostanie nic a 2 alkoholików wiecznie bezrobotnych z jednym dzieckiem zostanie nagrodzonych pomocą. A środowisk nam nie ubędzie bo będziemy kontrolowali super pomysły rządzących
Kaliksta

Napisano: 19 lis 2015, 20:02

Czytam i nie wierzę, jaki jad zazdrości z was wypływa....Spójrzcie na Europę Zachodnią, czyli cywilizowaną! Tam tak jest od dawna! Tam wspiera się własnie rodziny z dziećmi i to jest normalne. Tam każdy dostaje na dzieci wysokie świadczenia! Wreszcie idziemy ku Europie, bo ludziom podniesie się standard życia. Co z was za zacofańcy!
arielka

Napisano: 19 lis 2015, 20:05

Socjalni życzą swoim klientom jak najgorzej dlatego nie mogą się pogodzić z 500 zł na dziecko. A samo to chętnie weźmiecie co? Co was obchodzą inni że wezmą? Patrzcie w swój talerz a nie komuś zaglądacie.
Eugeniusz


  
Strona 1 z 13    [ Posty: 127 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x