Nienaleznie pobrane FA - a wpłaty dłużnika - mądre głowy! - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

Strona 1 z 11    [ Posty: 108 ]
Wybrane tematy:
fundusz a spokrewniona rodzina zastętcza Art.209 a obcokrajowiec bez adresu cofniecie zatrzymania prawa jazdy Zwrot z US części kwoty tytułu wykonawczego Zgłoszenie do BIG KRZ - wniosek o założenie konta podmiotu i co dalej?

Napisano: 19 gru 2013, 15:40

Koleżanki/Koledzy, niestety mam taki przypadek:

Na zaświadczeniu o bezskuteczności egzekucji zaznaczono słowo \"nie\" (egzekucja skuteczna). Niestety w ferworze pracy nie zauważyłam tego i przyznałam FA (wiem - mój błąd i wina). W dniu dzisiejszym wyszło to na jaw. Kobietka w okresie od października do listopada 2013 r. ma nienależnie pobrane FA.
Niestety na początku grudnia Komornik przekazał nam wpłatę od dłużnika. Ja jestem tylko OWW.

Koleżanki/Koledzy jak powinien wyglądać zwrot pieniędzy otrzymanych od Komornika? - dodam, że pieniądze te zostały już rozliczone w odpowiednich proporcjach.

Z góry dziękuję za Wasze wypowiedzi.
~Pytajnik

Napisano: 19 gru 2013, 16:35

156KPA i fruuu decyzja do unieważnienia.

Napiszesz ładne pisemka o zwrot kasy wyjaśniając w nich że SKO unieważniło Twoją decyzję. Jak uda się kasę odzyskać odeślesz komornikowi.
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
VIP
Od: 23 lip 2007, 22:51
Zajmuję się:

Napisano: 19 gru 2013, 16:41

\"RR\" - serdecznie Ci dziękuję.

Dogadałam się z wierzycielką i napisze mi wniosek o uchylenie FA.

Tylko martwi mnie fakt, że w momencie nienależnie pobranego FA, kiedy egzekucja była skuteczna - dłużnik dokonał wpłaty celem spłaty długu.

Komornik w dobrej kolejności przesłał pieniądze, bo w tym czasie wierzycielka pobierała FA, jednakże ona nie powinna wtedy tych świadczeń pobierać.

Wierzycielka powiedziała, że zwróci te nienależnie pobrane pieniążki, ale co z wpłatą tego dłużnika?

~Pytajnik

Napisano: 19 gru 2013, 16:43

Trzeba zwrócić, no chyba że da rade zaliczyć na FA wypłacony w poprzednim okresie.
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
VIP
Zajmuję się:

Napisano: 19 gru 2013, 16:46

tu chyba nie ma FA wypłaconego w poprzednim okresie skoro egzekucja we wrześniu \"skuteczna\"
~@kasia

Napisano: 19 gru 2013, 16:46

znaczy może jest, ale spłacony chyba tak?
~@kasia

Napisano: 19 gru 2013, 16:47

A może komornik jaja sobie robił i miał w d. \"majestat\" art. 28?
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
VIP
Zajmuję się:

Napisano: 19 gru 2013, 16:54

Zaświadczenie o bezskuteczności wystawiono w październiku. Od tego czasu do nadal egzekucja jest skuteczna.

Decyzja o przyznaniu FA wydana została pod koniec listopada.
W październiku i na początku listopada wierzycielka dostała przekazem pocztowym pieniądze od komornika (bo nie wystawiłam wierzycielce jeszcze decyzji - kolejność prawidłowa).

Na początku grudnia dostaliśmy kasę od komornika (bo już wydaliśmy pod koniec listopada decyzję o przyznaniu FA - kolejność też zachowana).

Tylko, że tak na prawdę, FA w tym czasie nie powinien być wypłacany i to wierzycielka a nie my, powinna dostawać kasę.

A dłużnik ma jeszcze zaległości za okres świadczeniowy 2012/2013.

~Pytajnik

Napisano: 19 gru 2013, 16:56

Jak dłużnik miał zaległości to egzekucja na pewno nie była skuteczna. Pisz do komornika o sprostowanie zaświadczenia o bezskuteczności.
~@kasia

Napisano: 19 gru 2013, 17:04

Dłużnik spłacił całe NALEŻNOŚCI WIERZYCIELA - i to przez to egzekucja stała się skuteczna, bez względu na to, że miał jeszcze dług z FA.

Dzwoniłam do innego komornika zapytać z czystej ciekawości jak on interpretuje \"bezskuteczność\" i on mi powiedział, że nawet 1 zł. zaległości czy to z należności wierzyciela lub z FA, itp. powoduje że egzekucja jest dla Niego jest bezskuteczna.

~Pytajnik

Strona 1 z 11    [ Posty: 108 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny

x

x