nieneleżnie pobrane ŚR - Księgowość

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi

Napisano: 28 kwie 2014, 12:41

Czy w Rb27s nienależnie pobrane świadczenie pokazujecie w należnościach jeśli osoba nie otrzymała jeszcze decyzji czy również w zaległościach. Ja miałam taką sytuację że 17.03 wydana została decyzja o nienależnie pobranym zasiłku rodzinnym, kobieta miała 14 dni od otrzymania decyzji na zwrot do UG wraz z odsetkami ( wróciła zwrotka 05.04 że nie odebrała). Ja robiąc sprawozdanie Rb27s wykazałam kwotę zasiłku i odsetek w należnościach ale nie pokazałam w zaległościach, teraz muszę poprawić. Wynika z tego, że nienależnie od tego czy ma jakiś termin na spłatę zawsze gdy wystawiona jest decyzja jest to zaległość.
Gość


Napisano: 28 kwie 2014, 14:29

Czy nikt nie miał takiej sytuacji, czy dla wszystkich jest to oczywiste, że nienależnie pobrane świadczenie rodzinne w momencie wystawienia decyzji staje się natychmiast zaległością. Proszę napiszcie jak robicie.
Gość

Napisano: 28 kwie 2014, 14:53

Ja nie wykazuję nienależnie pobranych świadczeń w Rb-27s bo nie wykazuję ich jako dochody gminy
AnkaI

Napisano: 28 kwie 2014, 20:29

ja też nie wykazywałam w zaległościach, jeśli ktoś miał jeszcze czas na spłatę - tylko w należnościach. Nie wiem czy dobrze, nikt na razie tego nie kwestionował. Też się zastanawiałam, bo miałam np. w decyzji,że należność będzie potrącana z bieżących wypłat łącznie z odsetkami. Może też powinna być od razu pełna kwota należności w zaległościach mimo takiej sytuacji?
Aga11

Napisano: 29 kwie 2014, 9:18

Należność staje się zaległa od dnia następującego po terminie zapłaty - od dnia tego dnia naliczane są odsetki za zwłokę.
Termin zapłaty wynikający z decyzji jest dodatkowym terminem określającym termin którego niedotrzymanie skutkować będzie podjęciem działań zmierzających do egzekucji administracyjnej należności.

Z drugiej strony, należy odpowiedzieć na pytanie: Czy w przypadku gdy dłużnikowi nie została dostarczona decyzja to po stronie jednostki powstała należność którą można ująć w księgach rachunkowych i tym samym w Rb-27S?
BDMB

Napisano: 05 maja 2014, 13:16

Ksieguję decyzję ostateczną i ujmuje ją w Rb-27S. Osobno należność (jeżeli termin jej zwrotu lub płatności raty nie minął nie ujmuję jako zaległość) i odsetek (je wykazuję jako zaległości).
monika1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x