NIK uderza w pomoc społeczną! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW


Napisano: 06 gru 2013, 19:52

Odgrzewasz stary już kotlet. Po drugie zmień adresata swoich pretensji. Po trzecie nikt z Tobą na \"tyczki\" nie chadzał z tego forum, więc nie życzę sobie abyś używał określeń typu WY czegoś tam nie zrobiliście itp.


NIK o kontraktach socjalnych
http://ops.pl/news.php?id=26459

W opinii pracowników socjalnych, kontrakt jest narzędziem trudnym, pracochłonnym, odpowiedzialnym i wymaga znacznego zaangażowania z ich strony. Kontrola NIK wykazała, że często jest on realizowany w warunkach niewystarczającego stanu zatrudnienia w tej grupie pracowników oraz ich znacznego obciążenia wykonywaniem zadań niezwiązanych bezpośrednio z pracą socjalną.
~pracownik socjalny

Napisano: 06 gru 2013, 19:58

Nie taki stary ten kotlet. W sumie świeża sprawa i warto poświęcić jej wątek.
~Adam

Napisano: 06 gru 2013, 20:20

Jacy klienci taka efektywność. Z piasku bicza nie ukręcisz... Porozmawiajmy o efektywności urzędów pracy...
~Adamobojca

Napisano: 06 gru 2013, 20:23

NIK zwraca też uwagę na niewystarczające regulacje prawne. Problemy w tym zakresie dotyczą przede wszystkim możliwości dyscyplinowania beneficjentów kontraktów przez wstrzymanie lub odmowę przyznania świadczenia. Odmowa zawarcia kontraktu lub niedotrzymanie jego postanowień mogą stanowić podstawę do odmowy przyznania świadczenia, uchylenia decyzji o jego przyznaniu lub wstrzymania świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej[1], W wypadku odmowy przyznania lub ograniczenia wysokości lub rozmiaru świadczenia, należy jednak uwzględnić sytuację osób będących na utrzymaniu osoby ubiegającej się o świadczenie lub korzystającej ze świadczeń[2]. Oznacza to, że nawet w przypadku ewidentnego braku współdziałania beneficjenta z pracownikiem socjalnym, skorzystanie z możliwości wstrzymania lub odmowy przyznania świadczenia nie zawsze jest możliwe, jeżeli spełnione są prawne przesłanki do przyznania pomocy.
~Adam uderza sie w leb

Napisano: 06 gru 2013, 20:25

No właśnie, kontrakt nie czyni cudów . Już jak nierób się zarejestruje, podejmie prace interwencyjne, wejdzie do PAL to już jest coś. Rozpatrywanie kontaktów pod kątem zatrudnienia jest pomyłką.
PUPY winny się obudzić!! to za nich trzeba się wziąć.
~Wredna

Napisano: 06 gru 2013, 20:36

Właśnie dlatego ze to niewykonalne zarówno ze względu na postawę ludzi jak i brak realnych miejsc pracy w małych gminach, problem aktywizacji zostanie od przyszłego roku \"wpuszczony\" do pomocy społecznej. Aby PUP wykazał statystyczny sukces przed wyborami...
~Adamobojca

Napisano: 06 gru 2013, 21:37

Warto położyć tu nacisk na najważniejsze czyli na to że te kontrakty źle robiliście.
~Adam

Napisano: 06 gru 2013, 21:39

Nacisk to masz na płat mózgowy... Odpowiedzialny za logiczne myślenie... ;)
~Adamobojca

Napisano: 06 gru 2013, 21:39

Prawda w oczka kole?
~Adam


  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x