Nowe orzeczenie i odwołanie do sądu

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 17 cze 2021, 11:19

Witam, wypłacałam świadczenie pielęgnacyjne na osobę dorosłą. Pani kończyło się orzeczenie, więc złożyła wniosek w powiatowym Zespole, tram jej dali stopień umiarkowany, odwołała się, Wojewódzki utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie. MOje pytanie jest odnośnie tego czy za czerwiec jej wypłacać. Orzeczenie z Wojewódzkiego otzrymała wczoraj, ma miesiąc na odwołanie. Wypłacać jej za czerwiec czy od lipca zakończyć wypłaty wtedy kiedy orzeczenie stanie sie ostateczne?
Edysia185
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 665
Od: 18 kwie 2017, 7:33
Zajmuję się: SR
Lokalizacja: woj. Lubelskie


Napisano: 17 cze 2021, 11:30

Jeżeli się nie odwoła to dopiero od sierpnia bym jej zabrał.
Szarak
Inspektor
Posty: 2673
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 17 cze 2021, 11:33

Szarak pisze:
17 cze 2021, 11:30
Jeżeli się nie odwoła to dopiero od sierpnia bym jej zabrał.
Dlaczego od sierpnia?
Edysia185
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 665
Od: 18 kwie 2017, 7:33
Zajmuję się: SR
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Napisano: 17 cze 2021, 11:38

16 czerwca odebrała więc do 17 lipca ma czas na odwołanie.

Art.24 ust.4 . Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego lub świadczenia pielęgnacyjnego ustala się na czas nieokreślony, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane na czas określony. W przypadku wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na czas określony prawo do zasiłku pielęgnacyjnego lub świadczenia pielęgnacyjnego ustala się do ostatniego dnia miesiąca, w którym upływa termin ważności orzeczenia.

Zatem w mojej opinii wypłata należy się za cały lipiec.
Szarak
Inspektor
Posty: 2673
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 17 cze 2021, 12:48

art. 15h ust. 1 pkt 1 i 2 (COVID-19)mówi, że orzeczenie zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności - data opisowa końcowej ważności orzeczenia. Świadczenie pielęgnacyjne jest podzielne. Nie wiem czy wydłużając świadczenia na podstawie art. 15h ust. 1 pkt 1 i 2, można zastosować art. Art.24 ust.4 ustawy o śr.
[email protected]
Stażysta
Posty: 185
Od: 17 sty 2019, 19:08
Zajmuję się: Śr

Napisano: 17 cze 2021, 13:39

A to dziwne bo jakoś robiąc przedłużenia stosujesz przepisy naszej ustawy ale art.24 to już Ci się nie podoba ... Przypominam, że art.15h nie zmienił nic w naszej ustawy ani nic nowego nie dodał, on tylko wydłużył orzeczenia.
Szarak
Inspektor
Posty: 2673
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 17 cze 2021, 15:08

Przedłużając nie stosujemy art. 32 naszej ustawy a art. art. 15h ust. 1 pkt 1 i 2 (COVID-19) ale nie mówię że mam rację w 100%.
[email protected]
Stażysta
Posty: 185
Od: 17 sty 2019, 19:08
Zajmuję się: Śr

Napisano: 18 cze 2021, 7:09

Stosujemy art.32 bo zmieniamy decyzję w związku z nowymi okolicznościami mającymi wpływ na prawo do świadczenia czyli obowiązywaniem art.15h.
Szarak
Inspektor
Posty: 2673
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x