nowy regulamin

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 02 cze 2009, 15:09

Iwona chcesz mieć coś do powiedzenia bez wysiłku ? Przecież Szafa Ci wyjaśniła. Załóż związki to będziesz konsultantem. Twój szef nie jest autorem ustaw ani rozporządzeń.
~Danka


Napisano: 02 cze 2009, 15:23

Jasne, tylko ,ze nikt nie potrafi mi pomóc w tym założeniu związków. Pisałam tu parę postów o pomoc w tej sprawie i nic.
~iwona

Napisano: 29 cze 2009, 16:33

jeżeli nie ma związków to obowiązkowo nowy rekulamin musi zaakceptować przedstawiciel pracowników, a takowy powinien być wybrany już dawno poniważ przy braku związków z nim konsultuje się regulamin zfśs i inne.


Kodeks pracy nakłada na pracodawcę obowiązek konsultowania z pracownikami lub z ich przedstawicielami wszystkich działań związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy (art. 237[11a]).

Ponadto art. 237[12] kodeksu pracy stanowi, iż pracodawca zatrudniający więcej niż 250 pracowników powołuje komisję bezpieczeństwa i higieny pracy, zwaną dalej „komisją bhp”, jako swój organ doradczy i opiniodawczy. W skład komisji bhp wchodzą w równej liczbie przedstawiciele pracodawcy, w tym pracownicy służby bhp i lekarz sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami, oraz przedstawiciele pracowników, w tym społeczny inspektor pracy.

Przedstawiciele pracowników są wybierani nie przez pracodawcę, lecz przez zakładowe organizacje związkowe, a jeżeli u pracodawcy takie organizacje nie działają - przez pracowników, w trybie przyjętym w zakładzie pracy.

~aagosia


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x