NP-kto ustala i wydaje decyzję - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
fundusz a spokrewniona rodzina zastętcza Art.209 a obcokrajowiec bez adresu cofniecie zatrzymania prawa jazdy Zwrot z US części kwoty tytułu wykonawczego Zgłoszenie do BIG KRZ - wniosek o założenie konta podmiotu i co dalej?

Napisano: 29 sty 2024, 10:05

Dzień dobry
Kobieta od nowego okresu świadczeniowego mieszka na teranie mojej gminy, pobiera fundusz na synów. We wcześniejszym okresie mieszkała i pobierała fundusz z gminy sąsiedniej. Z wnioskiem na nowy okres zasiłkowy złożyła zaświadczenie od komornika o wyegzekwowanych kwotach w 2022 r., z którego wynika, że dostała alimenty w X i XI 2022. Skontaktowałam się z tą wcześniejszą gminą i wierzycielka miała wydaną i odebraną decyzję przed tymi wpłatami od komornika. Kto wydaje decyzje o ustaleniu i zwrocie nienależnie pobranych świadczeń w związku z otrzymaniem świadczeń alimentacyjnych niezgodnie z kolejnością?
beataQ
Stażysta
Posty: 180
Od: 23 lut 2016, 10:09
Zajmuję się:

Napisano: 29 sty 2024, 10:16

Zgodnie z art 19 ust.4 W przypadku powzięcia informacji o zmianie miejsca zamieszkania osoby, której przyznano świadczenia z funduszu alimentacyjnego, dotychczasowy organ właściwy przekazuje wydaną decyzję wraz z aktami sprawy organowi właściwemu ze względu na nowe miejsce zamieszkania w celu jej dalszej realizacji. Organ właściwy ze względu na nowe miejsce zamieszkania realizuje otrzymaną decyzję bez konieczności wydawania kolejnej decyzji oraz jest właściwy do jej uchylenia, zmiany oraz do ustalania i dochodzenia świadczeń nienależnie pobranych, jeżeli uległa zmianie sytuacja rodzinna lub dochodowa rodziny mająca wpływ na prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, osoba nienależnie pobrała świadczenie z funduszu alimentacyjnego lub wystąpiły inne okoliczności mające wpływ naprawo do świadczeń.
Więc Twój organ wydaje dec. o nienależnych.
siejo21
Stażysta
Posty: 187
Od: 06 lis 2023, 15:28
Zajmuję się: FA/CP/DO

Napisano: 29 sty 2024, 11:34

Zapomniałam o tym artykule. Dzięki
beataQ
Stażysta
Posty: 180
Od: 23 lut 2016, 10:09
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x