Obowiąze informownia o zmianach - który art. kpa? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 16 kwie 2020, 14:25

Witam, pisze takie pismo do pani zobowiązanej do odpłatności za dps i chce ją poinformować że jeśli zajdąjakieś zmianyto musi poinformować. i teraz jaki mam do tego artykuł zastosować,nie mogę dać art. 109 gdyż to dotyczy osób, które korzystają z pomocy społecznej.
Jest w kpa taki, który o tym mówi?
pracowniksocjalny100
Stażysta
Posty: 103
Od: 18 lut 2019, 14:09
Zajmuję się: ps


Napisano: 16 kwie 2020, 15:28

Art. 109 ustawy o pomocy społecznej brzmi w tej chwili "Osoby i rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej oraz osoby, o których mowa w art. 61 ust. 1 pkt 2, są obowiązane niezwłocznie poinformować organ, który przyznał świadczenie lub ustalił odpłatność, o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej, dochodowej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń lub ponoszenia odpłatności". Jak najbardziej dotyczy również osób zobowiązanych do wnoszenia opłat.
BabaYaga79
Praktykant
Posty: 5
Od: 28 cze 2018, 14:57
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 17 kwie 2020, 8:56

fakt...źle patrzyłam, dziękuję za uświadomienie, że to się zmieniło :D
pracowniksocjalny100
Stażysta
Posty: 103
Od: 18 lut 2019, 14:09
Zajmuję się: ps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x