Ocena zasobów pomocy społecznej za 2016r. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 lut 2017, 10:20

Mam pytanie: może ktoś zna termin pojawienia się w CAS druków OZPS za 2016r?
ktoś z ops


Napisano: 28 lut 2017, 10:54

tak się stęskniłaś za tą robotą.
Izaops

Napisano: 28 lut 2017, 12:51

Nie! Tylko czasu mi potem zabraknie a do 30 kwietnia ma być gotowa i jeszcze sesja.
ktoś z ops

Napisano: 28 lut 2017, 13:40

sesja to może być i póniej do 30 kwietnia to jest magiczna data opracowania zasobów.
iga2

Napisano: 20 kwie 2017, 17:48

proszę o informację gdzie jest napisane, że ozps ma przejść uchwałą rady. w ustawie o pomocy społecznej tego nie ma.
JUKLA
Praktykant
Posty: 15
Od: 30 mar 2017, 14:13
Zajmuję się: ps

Napisano: 21 kwie 2017, 7:25

I znów kłania się czytanie ustaw ze zrozumieniem. Jak to nie ma w ustawie, że OZPS musi być przyjęta ustawą??? Proszę:
Art. 16a ust.4 ustawy o pomocy społecznej: "Organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego przedstawia co roku do dnia 30 kwietnia odpowiednio radzie gminy, radzie powiatu, a do dnia 30 czerwca sejmikowi województwa właściwej jednostki samorządu terytorialnego ocenę, o której mowa w ust. 1"
Optima
Stażysta
Posty: 57
Od: 10 mar 2017, 12:35
Zajmuję się: PS

Napisano: 21 kwie 2017, 7:41

ocenę zasobów pomocy społecznej należy przedlozyć radzie gminy do 30 kwietnia. Natomiast do decyzji przewodniczacego rady należy czy będzie to uchwała, czy informacja i zapis w protokole na sesji, że rada taka ocenę przyjela. ja to robię uchwałą bo nie chce mi sie iść po sesji prosić o kopie protokołu, żeby miec w papierach( chociaż myslę że wystarczy na kopi oceny data wpływy rady gminy). Ale nie ma obowiazku uchwały.Gdyby takowy był to w ustawie o pomocy społecznej wyraźnie by pisało, że rada Gminy w drodze uchwały przyjmuje ocenę.
Podobnie masz zapis w ustawie o pomocy społ że kierownik ops do 31 marca składa radzie gminy sprawozxdanie i mie masz u chwały. Masz mieć tylko kopię sprawozdania z datą wpływu, że wpłynęło.
Basia49
Stażysta
Posty: 110
Od: 18 kwie 2017, 12:32
Zajmuję się: PS

Napisano: 21 kwie 2017, 8:04

Basia49 dziękuję za odpowiedź, podobnie myślałam. W sąsiednich opsach wlasnie różnie robie.
JUKLA
Praktykant
Posty: 15
Od: 30 mar 2017, 14:13
Zajmuję się: ps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x