Witam , proszę sie dokładnie wczyta w przepisymarcin75 pisze:Witam. Jeżeli w placówce przebywa do 14 wychowanków nockę może sprawować jeden wychowawca. Jeżeli jest to powyżej 14 to nockę sprawują dwie osoby uprawnione do pracy z dzieckiem w tym przynajmniej jeden wychowawca. Osoby sprawujące pracę w nocy są zobowiązane do dokonania przynajmniej trzech obchodów.
Te dotyczą zwykłaj placówki:
§ 11. 1. W placówce opiekuńczo-wychowawczej, w regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej albo w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym liczbę osób pracujących z dziećmi, sprawujących opiekę w godzinach nocnych, ustala się na poziomie gwarantującym bezpieczeństwo każdego dziecka.
2. W placówce opiekuńczo-wychowawczej, w godzinach nocnych, opiekę sprawuje co najmniej 1 osoba pracująca z dzieckiem.
Jak wynika z przepisów, w zwykłej placówce nocki nie musi mieć wychowawca, Prawda??? A te o których pisze Marcin, dotyczą regionalnej. Jest to ciąg dalszy tegoż 11 paragrafu:
3. W regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej, w której przebywa:
1) do 14 dzieci — w godzinach nocnych opiekę sprawuje co najmniej 1 osoba pracująca z dzieckiem;
2) więcej niż 14 dzieci — w godzinach nocnych opiekę sprawują co najmniej 2 osoby pracujące z dzieckiem, w tym 1 wychowawca.
Nie wszystkie placówki są regionalne ,zatem wymóg aby nockę miał wychowawca wynika z pracy w regionalnej placówce. W innych nie musi. Noga to być inne osoby, a osobami pracującymi z dziećmi w placówce w myśl art. 98 ustawy o pieczy są:
1) wychowawcy
2) pedagog
3) psycholog
4) osoba prowadząca terapię
5) opiekun dziecięcy
6) pracownik socjalny
I wbrew oczekiwaniom wynikającym ze zdrowego rozsądku, nie znalazłem w ROZPORZĄDZENIu MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 28 maja 1996 r.w sprawie rodzajów prac, które powinny być wykonywane przez co najmniej dwie osoby, zapisu aby w placówce musiały pracować dwie osoby