odmowa udzielenia pomocy gdy odmawia uczestnictwa w CIS(praca)? co robić HELP - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 lis 2019, 11:58

Witam
Jest towarzystwo (były PGR) pokoleniami korzystające z pomocy (zas. okresowe-bezrobocie) - była propozycja dla nich uczestnictwa w Centrum Integracji Społecznej - podjęcie pracy w ramach cis - (wtedy pup wyrejestrowuje łepków a gops ubezpiecza na czas uczestnictwa) - zrezygnowali z propozycji bo cis słabo płaci (ok 1 tys zł m-cznie) i dochód z CIS sie wlicza do pomocy - utrata okresówki(kasa za darmo) - teraz w grudniu dalej bedzie rekrutacja do cis - co robic gdy odmówia uczestnictwa w cis i podpisania kontraktu soc? -w przypadku odmowy(brak współpracy) ; i odwołania - kolegium na 99,99 % daje do ponownego rozpatzenia (czytaj przynajcie) a w styczniu sie ponownie zwróca o pomoc okresowa(nowy wniosek ,już po rekrutacji w cis) wiec zabawa w ciuciubabke , z drugiej strony rozumiem zasiłkowiczów pgr-owskich bo przymusu pracy nie ma za 1 tys zł i zarzucają że innych nie aktywizujemy (pijaków i nierobów) tylko ich prawych obywateli. Co radzicie robić (jest nacisk z góry żeby tych łebków brać do CIS)???
galtar
Praktykant
Posty: 7
Od: 17 kwie 2019, 8:24
Zajmuję się: PS


Napisano: 25 lis 2019, 14:05

Jak najbardziej należy "łebki" uaktywnić!
I koniecznie zbierać dokumentację świadczącą o tym, że zostali poinformowani: o zasadach zatrudnienia socjalnego, o wysokości świadczenia integracyjnego ( że wynosi ono 100% zasiłku dla bezrobotnych), o możliwości szkoleń w ramach CIS, przekwalifikowania, o zaletach pracy w CIS, bo mimo, że wynagrodzenie nie jest wysokie to mają możliwość pracy- w swojej gminie czyli blisko domu ( brak kosztów dojazdu), w wymiarze 6 godzin dziennie.
Warto namówić, chociaż na okres próbny, bo jeśli się nie sprawdzą, to Program Zatrudnienia Socjalnego nie zostanie przedłużony, a dochód uzyskany w CIS nie będzie wliczony do dochodu ( bo będzie utracony).
A jeśli nie dadzą się namówić... dać pięknie uzasadnioną odmowę.
Ponowne rozpatrzenie sprawy przez SKO wcale nie oznacza " Przyznajcie" - o ile nie ma uchybień proceduralnych.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Percia
Praktykant
Posty: 41
Od: 13 wrz 2018, 11:34
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x