Jeżeli nastąpiła zmniana średniego kosztu utrzymania w dps , a nie zmnienił się dochód mieszkańca to czy pracownik socjalny dps musi sporządzać aktualizację wywiadu ? Moim zdaniem chyba nie , bo ta sytacja nie dotyczy bezpośrednio zmiany sytuacji u mieszkańca ? Czy wystarczy tylko daną gminę zawaidomić o zmnianie kosztu ? Jak uważacie?
Bo najczęściej zmiana średniego kosztu utrzymania mieszkańca idzie w parze ze zmianą czy waloryzacją emerytur i rent. Więc przy jednej okazji załatwiamy i to i to.
Patrz na to co pisze mikka. Przyślą wniosek o udostępnienie danych, wypełnij , nie przyślą , nie wypełniaj. DPS dostanie wcześniej kasę, a wejdziesz w spór to trzeba będzie czekać. Co do ali to najczęściej obwieszczenia starostów podawane są do wiadomości w styczniu, ogłaszane w dziennku urzędowym w lutym, a kasę można żądać we marcu - art. 60 ust. 2 pkt 2 oraz art. 60 ust. 3, ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 z późn. zm.). Jak starosta ogłasza dopiero w marcu to dps traci kasę. Co kraj to obyczaj (jak było powiedziane wyżej).
starosta ogłasza średni mies. koszt utrzymania dośc późno, z uwagi, iz musi czekac na opublikowanie ustawy budżetowej, która zawiera prognozowany średnioroczny wskaźnik cen,towarów itp. i traci, ale koszty sa oszłamiające
A tak zmieniając temat ostatnio pojawiły się informacje dotyczace przekształcania domów pomocy społecznej w zakłady opiekuńczo-lecznicze. Czy ktos może coś więcej wie na ten temat