Odpłatność dl rodzica za pobyt dziecka w rodzinie zastępczej - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 17 kwie 2024, 14:02

Czy ktoś pobiera odpłatność dla rodzica za pobyt dziecka w rodzinie zastępczej ?
1. Jak księgowane są takie odpłatności które wpływają ? §830 będzie odpowiedni ?
2. Obciążamy notą gmine/powiat za pomoce finansowe dziecka innej gminy/powiatu a jak postąpić ze zwrotem za odpłatność, jak zwracacie środki ?
Marcin J.
Praktykant
Posty: 2
Od: 28 sie 2020, 12:22
Zajmuję się: PS w PCPR

Napisano: 22 kwie 2024, 12:32

Marcin J. pisze:
17 kwie 2024, 14:02
Czy ktoś pobiera odpłatność dla rodzica za pobyt dziecka w rodzinie zastępczej ?
1. Jak księgowane są takie odpłatności które wpływają ? §830 będzie odpowiedni ?
2. Obciążamy notą gmine/powiat za pomoce finansowe dziecka innej gminy/powiatu a jak postąpić ze zwrotem za odpłatność, jak zwracacie środki ?
jeśli chodzi o księgowanie to nie mam pojęcia. wiem, że to idzie w dochody powiatu.

w przypadku, gdy rodzic biologiczny ma odpłatność to w nocie do gminy odejmujemy proporcjonalnie, czyli jeśli rodzic ma odpłatność 200,00 zł to gminie odejmujemy z noty 20 zł, 60 zł lub 100 zł w zależności od %

jeśli chodzi o powiat to przecież odpłatność ustala powiat pochodzenia dziecka a nie powiat, w którym dziecko jest umieszczone
monika.PCPR
Praktykant
Posty: 25
Od: 20 mar 2023, 13:39
Zajmuję się: PS/ŚW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x