odpowiedz na pismo PCPR - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 lut 2016, 10:23

Mam pytanie czy na wniosek PCPR sporządzacie wywiad środowiskowy cz. II celem ustalenia zdolności do odpłatności rodziców biologicznych na dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej?
mika...


Napisano: 17 lut 2016, 11:29

Absolutnie NIE!!! Mają swoich pracowników socjalnych, a ich rejon działania to powiat.
Joleczka,

Napisano: 17 lut 2016, 16:08

Ale niestety wysługują się nami.
Iza1

Napisano: 18 lut 2016, 9:12

To się nie dać, trzeba być asertywnym,
pracownicy socjalni w PCPR tez mają dodatki terenowe, więc niech ruszą szanowne 4-litery i objadą swój teren.
Joleczka,

Napisano: 18 lut 2016, 14:11

a czy podpowiecie jakich argumentów użyć w podpowiedzi do PCPR, iż nie przeprowadzę wywiadu?
mika...

Napisano: 18 lut 2016, 15:43

Teraz mnie zlinczują, ale...
1. Nie znam pracownika socjalnego w PCPR, który miałby dodatek za teren (zwłaszcza od 2012 r.).
2. Od 2012 r. NIE MA wywiadów środowiskowych na potrzeby odpłatności za pieczę zastępczą, ale niektórzy utkwili w zamierzchłych czasach... A wystarczy ze zrozumieniem poczytać ustawę o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. (No dobra, miejscami trudno zrozumieć, co autor miał na myśli ;) )
3. Każdy powiat opracowuje swoją procedurę dot. ustalania opłaty, kwestionariusz (nie wywiad środowiskowy, ale często na tym druku wzorowany - bo tak łatwiej).
4. W moim PCPR pracownik SAM sporządza wszystkie "wywiady" (nie mylić z wywiadami środowiskowymi), objeżdża wszystkie gminy. Do OPS zwracamy się jedynie w sytuacji, gdy klienta nie idzie namierzyć, bądź celowo się uchyla, ukrywa - wtedy prosimy o opis sytuacji klienta, bo w 90% to również ich klient, więc ogląd sytuacji mają i teoretycznie z rodzicem biologicznym powinni pracować na rzecz powrotu dziecka do rodziny. Inna rzecz, czy klient (bądź OPS) chce...
5. Jeśli klient mieszka na drugim końcu Polski, to niestety musimy się zwrócić do OPS i wtedy prosimy o wypełnienie z klientem naszego druku lub sporządzenie własnego opisu. 95% współpracuje z nami, za co jesteśmy wdzięczni.
6. Część PCPR nie jeździ w teren, tylko wzywa klienta do swojej siedziby. O skuteczności nie muszę mówić..., stąd my nadal jeździmy i nie zwalamy roboty na innych, choć zdarza nam się prosić o pomoc.
Życzę udanej współpracy pomiędzy OPS a PCPR. :)
pcpr*


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x