odwołanie upoważnień - Ochrona Danych Osobowych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
umowa-ochrona danych przeniesienie Kadr OPS do innej jednostki Bardzo proszę o pomoc -dokumentacja zgodna z RODO umowa powierzenia z osobą z którą popisujemy umowę zlecenie Udostępnianie danych osobowych zniszczenie dok. archiwum a umowa powierzenia

Napisano: 03 lut 2016, 9:47

Witam ,jestem ABI w OPS. Wydawałam upoważnienia osobom z zespołu interdyscyplinarnego w zakresie przetwarzania danych w zakresie tej funkcji. Nie pisałam na jaki okres. Teraz mi te osoby odpadły. Powinnam dać odwołanie upoważnień? Np był tam policjant który już nie pracuje w policji wiec logiczne, że nie moze byc w zespole. Zostawić i tylko adnotację ze nie pracuje i nie jest w zespole czy bawić się w odwołania upoważnień? Jak to robicie?
qrczak


Napisano: 08 lut 2016, 23:15

qrczak pisze:Witam ,jestem ABI w OPS. Wydawałam upoważnienia osobom z zespołu interdyscyplinarnego w zakresie przetwarzania danych w zakresie tej funkcji. Nie pisałam na jaki okres. Teraz mi te osoby odpadły. Powinnam dać odwołanie upoważnień? Np był tam policjant który już nie pracuje w policji wiec logiczne, że nie moze byc w zespole. Zostawić i tylko adnotację ze nie pracuje i nie jest w zespole czy bawić się w odwołania upoważnień? Jak to robicie?
Tak, powinnaś wycofać upoważnienia z chwilą gdy osoba przestaje być członkiem. Postępujesz dokładnie tak jak z pracownikami. zasada jest identyczna. Upoważnienie to dostęp do danych, a w tym wypadku do wrażliwych, więc tym bardziej dostęp powinien być "zamknięty" dla osób, które nie uczestniczą w pracach zespołu.
:)
"Gdy­by ludzie zas­ta­nawiali się nad jedną trze­cią te­go, o czym mówią, świat byłby rajem" Carlos Ruiz Zafón
gaia
Praktykant
Posty: 44
Od: 04 lut 2016, 20:49
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x